زمان مطالعه: 2 دقیقه

جانباختن سرهنگ رضا بستو، رئیس سابق پلیس پیشگیری تهران در درگیری باملند

درگیری در مجموعه باملند به مرگ سرهنگ رضا بستو، رئیس سابق پلیس پیشگیری پایتخت منجر شد و حالا تحقیقات در این پرونده از سوی تیم جنایی آغاز شده است.
27 اسفند 1401
شناسه : 95347
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/95347
1239+
بالا
درگیری در مجموعه باملند به مرگ سرهنگ رضا بستو، رئیس سابق پلیس پیشگیری پایتخت منجر شد و حالا تحقیقات در این پرونده از سوی تیم جنایی آغاز شده است.

حادثه 24 - درگیری در مجموعه باملند به مرگ سرهنگ رضا بستو، رئیس سابق پلیس پیشگیری پایتخت منجر شد و حالا تحقیقات در این پرونده از سوی تیم جنایی آغاز شده است.

ساعت 4بعد از ظهر چهارشنبه 24اسفند‌ماه به قاضی محمد براعه، بازپرس جنایی تهران خبر رسید که رئیس سابق پلیس پیشگیری پایتخت در جریان یک درگیری در مجموعه باملند از حال رفته و پس از انتقال به بیمارستان جانش را از دست داده است. از آنجا که مرگ وی مشکوک بود، گروهی از کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران به دستور بازپرس جنایی تحقیقات خود را در این پرونده آغاز کردند. بررسی‌های اولیه حکایت از این داشت که متوفی از مدتی قبل و پس از بازنشستگی به‌عنوان رئیس حراست در مجموعه باملند فعالیت داشته و پیش از آن نیز رئیس پلیس پیشگیری پایتخت بوده است. روز سه‌شنبه به‌دنبال تغییراتی که در مجموعه باملند صورت گرفته بود، تیم جدید قرار بود مسئولیت تیم قبلی را تحویل بگیرد. درواقع مدت قرارداد بهره‌بردار قدیم پایان یافته و بهره‌بردار جدید مجموعه باملند برای تحویل مجموعه به آنجا رفته بود. آنطور که مشخص بود، بهره‌بردار وظیفه‌اش محوطه‌سازی‌، نگهداری از مجموعه و اجاره مغازه‌ها به مغازه‌داران و تعیین تیم حراست بود. در این میان بهره‌بردار قدیمی با این مسئله مخالفت کرده و گفته بود که هزینه‌های زیادی برای مجموعه باملند انجام داده که هنوز این مبالغ به‌طور کامل پرداخت نشده بود. او مدعی بود که درصورتی حاضر به تحویل پروژه به تیم جدید است که هزینه‌ها به‌صورت کامل به وی پرداخت شود. همین مسئله شروع درگیری میان 2بهره‌بردارشد و در این میان رئیس حراست جدید و نیروهایش نیز وارد درگیری شدند. درحالی‌که دعوا ادامه داشت، رضا بستو، رئیس سابق پلیس پیشگیری تهران و رئیس حراست تیم قبلی مجموعه برای میانجیگری و پایان‌دادن به دعوا وارد درگیری شد.

درگیری میان طرفین اما بالا گرفته که در این بین، ضرباتی به قفسه سینه و صورت رضا بستو وارد شد و او کمی بعد از حال رفت. پس از این ماجرا وی به بیمارستان منتقل شد و اگرچه تلاش تیم پزشکی برای نجات مرد میانسال آغاز شد اما او ساعتی بعد تسلیم مرگ شد. در ادامه به دستور بازپرس جنایی جسد متوفی به پزشکی قانونی منتقل شد و پزشکان با انجام معاینات اولیه علت درگذشت این مرد را سکته قلبی عنوان کردند اما چون بررسی‌ها نشان می‌داد که او پیش از اینکه از حال برود ضرباتی به‌صورت و سینه‌اش اصابت کرده بود، بازپرس جنایی دستور تحقیقات از افرادی که در این درگیری دخیل بوده‌اند را صادر کرده است. علاوه بر این دستور بازبینی دوربین‌های مداربسته محل درگیری و تحقیق از شاهدان نیز صادر شد تا مشخص شود علت مرگ رئیس سابق پلیس پیشگیری تهران چه بوده است.

ارسال نظر