زمان مطالعه: 1 دقیقه

هشدار پلیس فتا درباره اجاره کارت‌های بانکی برای قمار و پولشویی

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا گفت: هیچ فردی نباید کارت بانکی خود را به بهانه‌های مختلف به سایرین اجاره بدهد.
16 فروردین 1401
شناسه : 85530
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/85530
199+
بالا
رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا گفت: هیچ فردی نباید کارت بانکی خود را به بهانه‌های مختلف به سایرین اجاره بدهد.

حادثه 24 -  رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا گفت: هیچ فردی نباید کارت بانکی خود را به بهانه‌های مختلف به سایرین اجاره بدهد.

سرهنگ علی محمد رجبی گفت: مسئولیت همه تراکنش‌ها و مبادلاتی که از طریق حساب و کارت بانکی شهروندان انجام می‌شود، به عهده دارنده صاحب حساب است.

وی افزود: هیچ ادعایی مبنی بر اجاره دادن حساب برای مراجع قانونی، مالیاتی، انتظامی و قضائی توسط صاحبان کارت‌های بانکی قابل قبول نیست.

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا تصریح کرد: یکی از دلایل فریب افراد برای در اختیار گذاشتن کارت بانکی خود تبلیغات جعلی کلاهبرداران سایبری تحت عنوان درآمد بالا در شبکه‌های اجتماعی با استفاده از اجاره کارت‌های بانکی است.

وی افزود: اجاره کارت‌های بانکی یکی از ابزار‌های کلاهبرداران و مجرمان سایبری برای انجام فعالیت مجرمانه و پولشویی به خصوص از طریق فضای مجازی همچون استفاده در سایت‌های قمار و شرط بندی است.

به گفته سرهنگ رجبی، هموطنان به هیچ عنوان کارت‌های بانکی خود را به سایرین اجاره ندهند.

آخرین «اخبار حوادث» را در صفحه اخبار حوادث حادثه 24 بخوانید.

ارسال نظر