زمان مطالعه: 1 دقیقه

جعل اسناد قضایی توسط مسئول دفتر خدمات کامپیوتری گرگان/ جاعل حرفه ای لو رفت

رئیس کل دادگستری گلستان گفت: فردی که با سو استفاده از موقعیت شغلی خود اقدام به جعل اسناد قضایی می‌کرد توسط حفاظت اطلاعات دادگستری گلستان شناسایی و دستگیر شد.
24 مهر 1402
شناسه : 99798
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/99798
192+
بالا
رئیس کل دادگستری گلستان گفت: فردی که با سو استفاده از موقعیت شغلی خود اقدام به جعل اسناد قضایی می‌کرد توسط حفاظت اطلاعات دادگستری گلستان شناسایی و دستگیر شد.

حادثه 24 - رئیس کل دادگستری گلستان گفت: فردی که با سو استفاده از موقعیت شغلی خود اقدام به جعل اسناد قضایی می‌کرد توسط حفاظت اطلاعات دادگستری گلستان شناسایی و دستگیر شد.

حیدر آسیابی در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: در پی گزارش دریافت گزارش‌هایی مبنی بر جعل احکام دادگاه‌های استان، بلافاصله بررسی این موضوع در دستور کار حفاظت و اطلاعات دادگستری استان قرار گرفت.

 حیدر آسیابی افزود: بررسی‌ها، کارمندان حفاظت و اطلاعات استان را به یکی از دفاتر خدمات کامپیوتری شهر گرگان رساند و متوجه شدند مسئول این دفتر  با سو استفاده از اعتماد مشتریان خود و ورود به سامانه ثنا آنان، رای پرونده‌های آنها را برای مقاصد شخصی، جعل می‌کند.

وی ادامه داد: در یک مورد،  این فرد آرای پرونده‌های مربوط به دادگاه خانواده مانند نفقه، مهریه و طلاق را جعل کرده بود تا  با ارائه آن به دختر مورد علاقه‌اش او را متقاعد کند از همسرش جدا شده و به این ترتیب رضایت این خانم را، برای ازدواج جلب کند.

آسیابی افزود: متهم توسط حفاظت و اطلاعات دادگستری استان بازداشت و پرونده وی در دادسرای مرکز استان در حال رسیدگی است.

وی اعلام کرد: در ۶ ماهه نخست امسال ،  ۲۴ کارچاق کن در حوزه‌های قضایی استان با تلاش‌های حفاظت و اطلاعات دادگستری گلستان شناسایی و دستگیر شدند.

آسیابی افزود: شماره ۱۵۸۰ حفاظت و اطلاعات دادگستری گلستان در طول شبانه روز، گزارش‌های مردم درباره کارچاق کن‌ها و متخلفان در حوزه‌های قضایی و دستگاه‌های تابعه قوه قضاییه در استان را ثبت و ضبط می‌کند.

آخرین اخبار «حوادث گلستان» را در صفحه حوادث گلستان و حوادث گرگان حادثه 24 بخوانید.

صفحه اینستاگرام حادثه 24 را در اینجا دنبال کنید.

 

ارسال نظر