زمان مطالعه: 3 دقیقه

تعقیب و گریز پلیس برای دستگیری پسرخاله‌های زورگیر

وقتی دو پسرخاله هم سن و سال در محدوده بلوار شهیدکاوه تجریش تهران دست به زورگیری از یک شهروند زدند، نمی دانستند که فرجام تلخی پیدا می‌کنند چراکه عوامل گشت پلیس متوجه آنها شدند و در یک تعقیب و گریز طولانی موفق شدند زورگیران خشن را متوقف و دستگیرشان کنند.
27 شهریور 1402
شناسه : 99575
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/99575
286+
بالا
وقتی دو پسرخاله هم سن و سال در محدوده بلوار شهیدکاوه تجریش تهران دست به زورگیری از یک شهروند زدند، نمی دانستند که فرجام تلخی پیدا می‌کنند چراکه عوامل گشت پلیس متوجه آنها شدند و در یک تعقیب و گریز طولانی موفق شدند زورگیران خشن را متوقف و دستگیرشان کنند.

حادثه 24 - وقتی دو پسرخاله هم سن و سال در محدوده بلوار شهیدکاوه تجریش تهران دست به زورگیری از یک شهروند زدند، نمی دانستند که فرجام تلخی پیدا می‌کنند چراکه عوامل گشت پلیس متوجه آنها شدند و در یک تعقیب و گریز طولانی موفق شدند زورگیران خشن را متوقف و دستگیرشان کنند.

با اقدام به موقع پلیس پرونده مجرمان سابقه دار با شلیک گلوله پلیس، برای همیشه بسته شد. سرهنگ صادق ضرونی، سرکلانتر یکم پلیس پیشگیری تهران بزرگ ، با اعلام این خبر توضیح داد:«ساعت ۲۱:۳۰ یکشنبه مورخه ۲۶ شهریورماه ۱۴۰۲، عوامل گشت موتورسوار کلانتری ۱۰۱ تجریش در محدوده بلوار کاوه ، متوجه زورگیری با سلاح سرد توسط سرنشینان یک دستگاه موتورسیکلت و درخواست کمک یکی از شهروندان برای دستگیری سارقان می‌شوند. سارقان با اطلاع از حضور پلیس در محل و بدون توجه به دستور ایست، اقدام به فرار کرده و با وجود شلیک های متعدد تیر اخطار از سوی مأموران ، همچنان به فرار خود ادامه می‌دهند.

وی اضافه کرد:«با گذشت ۱۰ دقیقه از تعقیب و گریز و تلاش سارقان برای فرار از دست پلیس، درنهایت ماموران دربالای پل شهید صدر، با رعایت قانون بکارگیری سلاح اقدام به تیراندازی به سمت سارقان می‌کنند که به علت اصابت گلوله پلیس به راننده موتورسیکلت و عدم توانایی در کنترل وسیله نقلیه، موتورسیکلت با گاردیل پل برخورد و متوقف می شود.»

در ادامه با متوقف شدن سارقان توسط پلیس و قبل از هرگونه اقدام برای بکارگیری سلاح سرد از سوی سرنشین موتورسیکلت، ماموران اقدام به دستگیری این شخص کرده و در بازرسی از وی یک قبضه سلاح سرد از نوع تبر ، یک عدد افشانه و یک عدد شوکر کشف می‌شود.

سرهنگ صادق ضرونی، افزود:«با توجه به اصابت گلوله به راننده موتورسیکلت و شدت جراحت ناشی از برخورد با گاردیل، بلافاصله طی هماهنگی با مرکز اورژانس، این شخص به بیمارستان منتقل؛ با وجود انجام اقدامات درمانی از سوی تیم پزشکی بیمارستان فوت می‌کند. در تحقیقات از متهم دستگیر شده و اعتراف صریح این شخص به اقدام به زورگیری، مشخص شد که این دو سارق زورگیر دارای نسبت فامیلی نزدیک با یکدیگر  پسرخاله و هر دو حدودا ۳۰ ساله  بوده و دارای سوابق متعدد در زمینه ارتکاب جرایم مختلف مرتبط با موادمخدر، زورگیری ، شرارت، کیف قاپی، سرقت گوشی تلفن همراه، نزاع و درگیری، سرقت داخل خودرو و .... هستند.»

سرکلانتر یکم پلیس پیشگیری تهران بزرگ ، درپایان خاطرنشان کرد:«پرونده مربوطه در خصوص این تعقیب و گریز  تشکیل ؛ تحقیقات از متهم دستگیر شده جهت شناسایی دیگر جرایم ارتکابی در دستور کار قرار گرفته است.»

آخرین اخبار «حوادث تهران» را در صفحه حوادث تهران حادثه 24 بخوانید.

صفحه اینستاگرام حادثه 24 را در اینجا دنبال کنید.

ارسال نظر