زمان مطالعه: 2 دقیقه

زنده بیرون آمدن کارگر جوان از عمق ۳۵ متری یک چاه

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرتهران از نجات یک کارگر از عمق ۳۵ متری چاهی در محدوده خاوران خبرداد.
21 شهریور 1402
شناسه : 99503
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/99503
202+
بالا
سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرتهران از نجات یک کارگر از عمق ۳۵ متری چاهی در محدوده خاوران خبرداد.

حادثه 24 - سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرتهران از نجات یک کارگر از عمق ۳۵ متری چاهی در محدوده خاوران خبرداد.

سید جلال ملکی با اشاره به وقوع یک مورد دیگر حادثه چاه در تهران طی امروز ( حادثه قبلی چاه را اینجا بخوانید) گفت:‌ در ساعت ۱۵:۴۶ بعد از ظهر امروز، یک مورد حادثه گرفتار شدن در چاه به سامانه ۱۲۵ اطلاع داده شد که درپی آن ستاد فرماندهی عوامل گروه نجات از نزدیک‌ترین ایستگاه آتش‌نشانی را به محل حادثه واقع در خاوران، خیابان نباتی اعزام کرد.

وی با اشاره به حضور عوامل آتش‌نشانی در محل حادثه در عرض حدود سه دقیقه پس از اولین تماس، گفت: با حضور آتش‌نشانان در محل مشاهد شد که حادثه در حیاط یک انبار نگهداری از لوازم پلاستیکی رخ داده و در آن چاهی به عمق حدود ۳۵ متر قرار داشت. کارگری افغانستانی برای جابجایی پمپ آب به عمق این چاه رفته بود که ناگهان دچار بدحالی شده بود.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرتهران با بیان اینکه احتمالا کمبود اکسیژن سبب وقوع این حادثه برای کارگر جوان شده بود، گفت: البته یک دستگاه دمنده ضعیف در این محیط قرار داشت، اما قدرت آن به حدی نبود که تا عمق ۳۵ متری را پوشش دهد.

ملکی با اشاره به عملیات آتش‌نشانان برای نجات این کارگر گفت: آتش‌نشانان با استفاده از تجهیزات مخصوص به عمق این چاه رفته و کارگر ۳۵ ساله افغانستانی را درحالی که بی‌حال بود، از چاه خارج کرده و به سطح زمین منتقل کردند.

وی با بیان اینکه این فرد از سوی عوامل اورژانس به مرکز درمانی منتقل شد، گفت: خوشبختانه این کارگر نجات پیدا کرد و آتش‌نشانان در ساعت ۱۶:۲۷ به ماموریت خود خاتمه داده و به ایستگاه بازگشتند، اما لازم است که کارفرمایان و کارگران برای انجام اقداماتی که در چاه انجام می‌شود، حتما مقررات ایمنی را رعایت کرده و ضمن کمک گرفتن از کارگران و افراد ماهر، حتما تجهیزات لازم را نیز برای آنان تامین کنند، تا شاهد وقوع چنین حوادثی نباشیم.

آخرین اخبار «حوادث تهران» را در صفحه حوادث تهران حادثه 24 بخوانید.

صفحه اینستاگرام حادثه 24 را در اینجا دنبال کنید.

ارسال نظر