زمان مطالعه: 1 دقیقه

جزئیات نجات قاتلی در ارومیه از اعدام

رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی از سازش در دوازدهمین پرونده قصاص سال جاری استان در ارومیه در راستای پویش به عشق حسین(ع) می‌بخشم خبر داد.
17 شهریور 1402
شناسه : 99408
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/99408
241+
بالا
رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی از سازش در دوازدهمین پرونده قصاص سال جاری استان در ارومیه در راستای پویش به عشق حسین(ع) می‌بخشم خبر داد.

حادثه 24 - رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی از سازش در دوازدهمین پرونده قصاص سال جاری استان در ارومیه در راستای پویش به عشق حسین(ع) می‌بخشم خبر داد.

ناصر عتباتی اظهار کرد: در سال ۱۴۰۰ فردی مرتکب قتل عمدی شده بود که به این اتهام دستگیر و در زندان بسر می‌برد و منتظر طی مراحل قانونی برای اجرای حکم قصاص نفس بود.

عتباتی ادامه داد: به منظور اصلاح ذات البین و تلاش برای اخذ رضایت از اولیای دم، با تلاش‌های شبانه روزی و تشکیل جلسات سازشی متعدد که از سوی شعبه ۱۹ شورای حل اختلاف ویژه زندان که در زندان مرکزی ارومیه مستقر است و نیز مددکاران زندان تشکیل شد، سرانجام این تلاش‌ها منجر به نتیجه شده و هشت اولیای دم متوفی از حق خود گذشتند.

عتباتی با ابراز خرسندی از این سازش گفت: امسال این دوازدهمین سازش قصاص نفس استان است که در راستای پویش به عشق حسین می‌بخشم اتفاق می‌افتد که نشان از روح بخشنده اولیای دم و عشق به سید و سالار شهیدان، امام حسین (ع) دارد.

رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی در پایان تصریح کرد پویش به عشق امام حسین علیه السلام می‌بخشیم به مانند سال گذشته که برکات بسیاری داشت، امسال هم در استان به راه افتاده است و انتظار می‌رود مردم فهیم و باگذشت استان لحظات نابی از صلح و سازش و دوستی را رقم بزنند.

آخرین اخبار «حوادث آذربایجان غربی» را در صفحه حوادث آذربایجان غربی و حوادث ارومیه حادثه 24 بخوانید.

صفحه اینستاگرام حادثه 24 را در اینجا دنبال کنید.

 

ارسال نظر