زمان مطالعه: 3 دقیقه

فرار 4 زن و مرد سارق از چنگال پلیس در شهرک غرب

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از بازداشت چهار سارق حرفه‌ای خودرو در جریان عملیات تعقیب و گریز پلیسی خبر داد.
06 شهریور 1402
شناسه : 99211
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/99211
209+
بالا
رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از بازداشت چهار سارق حرفه‌ای خودرو در جریان عملیات تعقیب و گریز پلیسی خبر داد.

 حادثه 24 - رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از بازداشت چهار سارق حرفه‌ای خودرو در جریان عملیات تعقیب و گریز پلیسی خبر داد.

سردار محمد معظمی گودرزی در تشریح جزئیات این خبر گفت:‌ در تاریخ ششم شهریورماه امسال و در راستای اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی، ماموران کلانتری شهرک غرب در محدوده  بلوار دادمان درحال گشت‌زنی بودند که به یک دستگاه خودروی پژو پرشیا با چهار سرنشین شامل دو آقا و دو خانم مشکوک شده و رفتار آنان را به شکل نامحسوس تحت نظر قراردادند که در همین حین  یکی از سرنشینان از خودرو پیاده شده و اقدام به تخریب در خودرویی دیگر کرد.

 وی با بیان اینکه ماموران اقدام به استعلام پلاک خودرو کردند، گفت: در جریان استعلام انجام شده از پلاک انتظامی خودرو، مشخص شد ، خودروی پرشیا چندی قبل در محدوده رباط کریم به سرقت رفته و سرنشینان آن سارقان حرفه‌ای خودرو هستند.  همین سرنخ کافی بود تا دستور ایست وسیله نقلیه مذکور صادر شود، اما سرنشینان خودروی سواری پژو پرشیا پس از مشاهده گشت پلیس بلافاصله به طرز خطرناکی متواری شدند و با حرکات مارپیچ به خودروی‌های عبوری شهروندان آسیب وارد کردند.

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ با بیان اینکه راننده سواری پژو پرشیا توجهی به هشدارهای پلیس نداشت، گفت: ماموران در حدود ۱۵ دقیقه اقدام به تعقیب خودروی مذکور کردند و در ادامه نیز طرح مهار به اجرا درآمد. راننده این خودرو به شکل دیوانه‌واری درحال فرار از دست ماموران بود و در طول مسیر به چندین خودرو نیز برخورد کرد. در همین راستا ماموران با رعایت قانون به‌کارگیری سلاح اقدام به شلیک چند تیر کرده و سارقان را متوقف کردند.

وی با بیان اینکه هر چهار سارق دستگیر و به مقر انتظامی منتقل شدند، گفت:‌ خودروی مذکور نیز مورد بازرسی قرار گرفت. در جریان بازرسی انجام شده از صندوق عقب خودروی پژو پرشیا آلات و ادوات سرقت و یک جفت پلاک سرقتی کشف شد.

معظمی گودرزی با اشاره به انجام بازجویی از متهمان دستگیر شده، گفت: دو مرد و دو زن دستگیر شده  تحت بازجویی قرار گرفتند که در جریان آن به جرم خود مبنی بر سرقت سواری پژو پرشیا و ۲۲ فقره سرقت دیگر اعتراف کردند. همچنین در تحقیقات تکمیلی ماموران نیز مشخص شد، متهمان دارای سوابق متعدد کیفری بوده که با تشکیل یک باند، اقدام به سرقت‌ خودروهای شهروندان در ساعات پایانی شب در سطح خیابان‌های تهران کرده بودند.

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ با اشاره به تشکیل پرونده برای متهمان دستگیر شده، گفت: با صدور قرار قانونی از سوی مرجع قضایی متهمان برای کشف جرائم احتمالی و شناسایی سایر شکات دیگر در اختیار کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفتند. تحقیقات در خصوص شناسایی و دستگیری مالخر یا مالخران خودروهای سرقتی نیز در حال انجام است.

آخرین اخبار «حوادث تهران» را در صفحه حوادث تهران حادثه 24 بخوانید.

صفحه اینستاگرام حادثه 24 را در اینجا دنبال کنید.

ارسال نظر