زمان مطالعه: 2 دقیقه

توضیح رئیس کل دادگستری درباره متهمان حمله تروریستی اخیر در حرم شاهچراغ(ع)

رئیس کل دادگستری فارس، جزئیات پرونده و اتهامات مطرح در مورد سه متهم اصلی حادثه حمله تروریستی اخیر در حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) را تشریح کرد.
04 شهریور 1402
شناسه : 99140
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/99140
293+
بالا
رئیس کل دادگستری فارس، جزئیات پرونده و اتهامات مطرح در مورد سه متهم اصلی حادثه حمله تروریستی اخیر در حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) را تشریح کرد.

حادثه 24 - رئیس کل دادگستری فارس، جزئیات پرونده و اتهامات مطرح در مورد سه متهم اصلی حادثه حمله تروریستی اخیر در حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) را تشریح کرد.

حجت‌الاسلام سید کاظم موسوی امروز شنبه چهارم شهریور با اشاره به صدور کیفرخواست و قرار جلب به دادرسی سه تن از متهمان اصلی حمله تروریستی اخیر در حرم شاهچراغ (ع)، به خبرنگاران گفت: پرونده متهمان اصلی برای رسیدگی به دادگاه انقلاب اسلامی شیراز ارسال شده است.

 رئیس کل دادگستری فارس با بیان اینکه از زمان تشکیل پرونده دقت و سرعت درباره این پرونده در دستور کار مقامات قضایی قرار گرفت، خاطرنشان کرد: به زودی شاهد برگزاری محاکمه این افراد خواهیم بود.

او گفت: اتهام متهم اصلی پرونده به نام رحمت‌الله نوروزاف عضویت در گروهک تروریستی داعش، عضویت در گروه‌های بغی، محاربه و افساد فی‌الارض است و اتهامات وارده به متهمین ردیف‌های دوم و سوم به نام‌های حبیب‌الله عرب زاده و امرالله نظری (معروف به اسد) نیز معاونت در محاربه و افساد فی‌الارض و اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور از طریق همراهی با گروهک تروریستی داعش است.

رئیس کل دادگستری استان فارس در خصوص دیگر افراد مرتبط با این پرونده تروریستی نیز افزود: تعدادی از افراد بازداشت شده پس از محرز شدن بی‌گناهی با قرار منع تعقیب آزاد شده‌اند و درباره تعداد دیگری از این افراد تحقیقات همچنان ادامه دارد.

رئیس شورای قضایی استان فارس خاطرنشان کرد: تحقیقات درباره همه ابعاد زوایای پنهان و آشکار حمله تروریستی اخیر به حرم مطهر شاهچراغ (ع) با دقت ویژه همچنان ادامه دارد و هر فرد و عاملی که کمترین نقش و همکاری را در اینباره با متهمین اصلی داشته است مجازات خواهد شد.

ساعت ۱۹ عصر یکشنبه ۲۲ مرداد، بر اثر حمله تروریستی به حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) ۲ نفر شهید و ۷ نفر مجروح شدند.

آخرین اخبار «حوادث فارس» را در صفحه حوادث فارس و حوادث شیراز حادثه 24 بخوانید.

صفحه اینستاگرام حادثه 24 را در اینجا دنبال کنید.

ارسال نظر