زمان مطالعه: 5 دقیقه

جزئیات تازه از ریزش آوار ۵ ساختمان در منطقه ۱۹ /مصدومیت 11 نفر و کشف 2 جسد از زیر آوار

بنابر اعلام رئیس مرکز اورژانس استان تهران، در حادثه ریزش ساختمان در جنوب تهران، ۱۱ نفر مصدوم شدند.
15 مرداد 1402
شناسه : 98623
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/98623
409+
بالا
بنابر اعلام رئیس مرکز اورژانس استان تهران، در حادثه ریزش ساختمان در جنوب تهران، ۱۱ نفر مصدوم شدند.

حادثه 24 - بنابر اعلام رئیس مرکز اورژانس استان تهران، در حادثه ریزش ساختمان در جنوب تهران، ۱۱ نفر مصدوم شدند.

محمداسماعیل توکلی گفت: در پی ریزش ساختمان، ۱۱ نفر مصدوم شدند که از این تعداد ۸ نفر به بیمارستان اعزام و ۳ نفر در محل درمان شدند.

وی افزود: ۱۴ دستگاه آمبولانس به محل حادثه اعزام شده است.

سخنگوی سازمان آتش نشانی گفت: در حال حاضر آماری از تعداد افرادی که زیر آوار منطقه ۱۹ مانده‌اند وجود ندارد و ۲ نفر زنده از زیر آوار بیرون آمده‌اند.

جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی با اشاره به حادثه امروز منطقه ۱۹ گفت: ساعت ۱۲:۲۴ دقیقه امروز حادثه ریزش چند ساختمان در منطقه ۱۹ تهران شهرک احمدیه خلازیر رخ داد.

وی ادامه داد: بلافاصله پس از این حادثه ۶ ایستگاه آتش نشانی به همراه چندین دستگاه لودر و جرثقیل جهت آواربرداری به محل حادثه اعزام شدند.

ملکی گفت: در این شهرک چندین ساختمان در حال ساخت وجود دارد که دچار آوار شده‌اند و در حال حاضر آماری از تعداد افرادی که زیر آوار مانده‌اند وجود ندارد و ۲ نفر زنده از زیر آوار بیرون آمده‌اند.

کشف یک جسد از زیرآوار

ملکی همچنین در ساعت ۱۸:۱۵ به ایسنا گفت که در حین عملیات جستجو، آتش‌نشانان با پیکر یکی از محبوس‌شدگان در زیرآوار مواجه شدند که این فرد را خارج کرده و به عوامل اورژانس مستقر در محل حادثه تحویل دادند. در جریان بررسی‌ علائم حیاتی، مرگ این فرد از سوی عوامل اورژانس تایید شد.

سرهنگ بابک نمک‌شناس، رئیس مرکز اطلاع‌رسانی پلیس پایتخت، در ساعت ۱۸:۳۰ با اشاره به پیکر کشف شده از زیر آوار گفت: جسد کشف شده از زیر آوار متعلق به سرهنگ یزدان سلیمان آبادی، رئیس پایگاه دهم پلیس امنیت تهران بزرگ است که مورد شناسایی قرار گرفت.

پیش از این مرکز اطلاع‌رسانی پلیس تهران اعلام کرده بود که چهار مامور پلیس و دو نیروی شهرداری در زیرآوار محبوس شده‌اند.

کشف دومین جسد از زیرآوار

سید جلال ملکی، سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران در ساعت ۱۸:۳۷ گفت: در ادامه جست‌وجوهای انجام شده، پیکر دومین فرد محبوس شده در زیرآوار نیز کشف شد که با تایید عوامل اورژانس متاسفانه این فرد نیز جان خود را از دست داده است.

سرهنگ بابک نمک‌شناس، رئیس مرکز اطلاع‌رسانی پلیس تهران نیز در پی اعلام این خبر به  گفت که جسد دوم نیز مربوط به یکی دیگر از پرسنل انتظامی است.

وی هویت این فرد را سرگرد حسین اسماعیلی از پرسنل پایگاه دهم پلیس امنیت تهران بزرگ اعلام کرد و گفت که این مامور پلیس نیز مورد شناسایی قرار گرفته است.

سخنگوی سازمان آتش نشانی شهر تهران، با اشاره به حادثه ریزش آوار در جنوب تهران، گفت: تعداد کشته‌ها در این حادثه به ۳ نفر رسید.

 جلال ملکی گفت: تا ساعاتی پیش دو نفر از زیر آوار خارج شدند که دقایقی پیش با بیرون آوردن سه نفر دیگر، آمار افرادی که زیر آوار بیرون آماده‌اند به ۵ نفر رسید.

وی افزود: تمامی این ۵ نفر به مراکز درمانی منتقل شدند و حال هیچ کدام وخیم اعلام نشد.

ملکی گفت: تاکنون پیکر بی‌جان سه نفر از زیر آوار بیرون کشیده شده است.

آخرین اخبار «حوادث تهران» را در صفحه حوادث تهران حادثه 24 بخوانید.

صفحه اینستاگرام حادثه 24 را در اینجا دنبال کنید.

ارسال نظر