زمان مطالعه: 2 دقیقه

گلفروش اینستاگرامی کلاهبردار از آب درآمد

با هوشیاری کارشناسان پلیس فتا استان هرمزگان یک کلاهبردار اینترنتی که با وعده فروش گل در فضای مجازی از چند شهروند کلاهبرداری کرده بود، شناسایی و دستگیر شد.
15 مرداد 1402
شناسه : 98616
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/98616
257+
بالا
با هوشیاری کارشناسان پلیس فتا استان هرمزگان یک کلاهبردار اینترنتی که با وعده فروش گل در فضای مجازی از چند شهروند کلاهبرداری کرده بود، شناسایی و دستگیر شد.

حادثه 24 - با هوشیاری کارشناسان پلیس فتا استان هرمزگان یک کلاهبردار اینترنتی که با وعده فروش گل در فضای مجازی از چند شهروند کلاهبرداری کرده بود، شناسایی و دستگیر شد.

سرهنگ احسان بهمنی رییس پلیس فتا استان هرمزگان در تشریح این خبر اظهارداشت: در پی مراجعه و اعلام شکایت تعدادی از شهروندان مبنی بر کلاهبرداری از انان با شگرد فروش گل در شبکه اجتماعی اینستاگرام، پیگیری موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا استان قرار گرفت.

وی افزود: پس از اخذ اظهارات مالباختگان و تحقیقات صورت گرفته مشخص شد فردی با داشتن دنبال کننده زیاد در صفحه اینستاگرام خود، اقدام به درج تصاویر گل با قیمتی نازل کرده و و تعدادی از شهروندان با دیدن تصاویر مبالغ درخواست شده را به حساب اعلام شده واریز کرده و کالای مورد نظر خود را دریافت نکرده اند.

این مسئول انتظامی استان اظهار داشت: کارشناسان پلیس فتا با توجه به ارائه مستندات توسط شاکیان و با بررسی‌های اولیه و اقدامات فنی و تخصصی صورت گرفته، کلاهبردار را شناسایی و با هماهنگی مقام قضائی در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر کردند.

سرهنگ احسان بهمنی  خاطر نشان کرد : متهم در ابتدا منکر جرم ارتکابی شد و با سخنان گمراه کننده قصد فریب ماموران را داشت که با هوشیاری کارشناسان پلیس فتا و روبه‌رو شدن با ادله دیجیتال انکارناپذیر جمع‌آوری شده، لب به اعتراف گشود و به جرم ارتکابی با انگیزه کسب منافع مالی معترف شد.

وی با بیان این که در تمام مواردی که کاربران فضای مجازی دچار آسیب شده و در تله افراد کلاهبردار گرفتار می شوند عدم توجه به توصیه های پلیس فتا کاملا مشهود است با هدف پیشگیری از جرائم مشابه به عموم مردم استان توصیه کرد هرگز با مشاهده یک تصویری در فضای مجازی تطمیع نشده و تا قبل از احراز اصالت موضوع هیچ گونه وجه یا مبلغی را به حساب اعلام شده واریز نکنند.

رییس پلیس فتا استان هرمزگان همچنین در پایان به کاربران فضای مجازی توصیه کرد در صورت بروز مشکل و مواجهه با جرائم رایانه‌ای در فضای مجازی می‌توانند با مراجعه به پلیس فتا از مشاوره‌ و راهنمایی‌ کارشناسان پلیس فتا در جهت رفع مشکلات احتمالی خود استفاده کنند یا با مراجعه به سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir و یا با شماره تماس 096380 درخواست خود را ثبت نمایند.

آخرین اخبار «حوادث هرمزگان» را در صفحه حوادث هرمزگان و حوادث بندرعباس حادثه 24 بخوانید.

صفحه اینستاگرام حادثه 24 را در اینجا دنبال کنید.

ارسال نظر