زمان مطالعه: 1 دقیقه

پسر جوان آبروی دختر شیرازی و خانواده اش را برد

رئیس پلیس فتا استان فارس از شناسایی جوانی که با ارسال پیام‌های تهدید آمیز و غیر اخلاقی در بستر شبکه‌ اجتماعی اینستاگرام برای دخترشاکی ایجاد مزاحمت می‌کرد، خبر داد.
03 مرداد 1402
شناسه : 98369
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/98369
194+
بالا
رئیس پلیس فتا استان فارس از شناسایی جوانی که با ارسال پیام‌های تهدید آمیز و غیر اخلاقی در بستر شبکه‌ اجتماعی اینستاگرام برای دخترشاکی ایجاد مزاحمت می‌کرد، خبر داد.

حادثه 24 - رئیس پلیس فتا استان فارس از شناسایی جوانی که با ارسال پیام‌های تهدید آمیز و غیر اخلاقی در بستر شبکه‌ اجتماعی اینستاگرام برای دخترشاکی ایجاد مزاحمت می‌کرد، خبر داد.

رئیس پلیس فتا استان فارس سرهنگ امیر حسین سلیمانی، اظهار داشت: مردی 52 ساله با ارائه مرجوعه قضایی به این پلیس؛ مدعی شده بود فردی ناشناس با انتشار مطالب کذب وتهدید آمیز در شبکه اجتماعی اینستاگرام قصد بدنام کردن وی و خانواده‌اش را دارد، رسیدگى به این پرونده ‌به‌صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس ‌فتا قرار گرفت.

وی گفت: پس از حضور شاکی، پرونده اولیه با هماهنگی مقام قضائی تشکیل گردید و با جمع‌آوری مدارک و مستندات مربوطه توسط کارشناسان پلیس فتا، سرانجام متهم مورد شناسایی قرار گرفت و با هماهنگی مقام قضایی دستگیر شد.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه متهم خواستگار سابق دختر شاکی بوده و پس از شنیدن جواب رد از سوی خانواده دختر دست به چنین کاردی زده بود، گفت: وی در ابتدا منکر ارتکاب جرم خود شد؛ ولی پس از مواجهه با مدارک و مستندات احصاء شده توسط کارشناسان این پلیس به جرم خود اعتراف و دلیل اقدام خود را انتقام از خانواده شاکی عنوان کرد.

سرهنگ سلیمانی افزود: برابر قانون هرگونه توهین، اهانت و یا پخش تصاویر شخصی افراد در فضای مجازی جرم محسوب شده وعواقب جبران ناپذیری برای فرد به همراه دارد، لذا رعایت اخلاق در فضای سایبر و به خصوص شبکه‌های اجتماعی امری مهم محسوب می شود.

رئیس پلیس فتا استان فارس خاطر نشان کرد: پلیس فتا به ‌صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به شهروندان بوده و کاربران می‌توانند در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش گزارش‌های مردمی و یا با شماره 096380 با ما در میان بگذارند.

آخرین اخبار «حوادث فارس» را در صفحه حوادث فارس و حوادث شیراز حادثه 24 بخوانید.

صفحه اینستاگرام حادثه 24 را در اینجا دنبال کنید.

ارسال نظر