زمان مطالعه: 4 دقیقه

تیراندازی در بزرگراه آزادگان برای دستگیری قاچاقچیان مواد مخدر

رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر تهران بزرگ از کشف بیش از ۲۲۰ کیلوگرم تریاک در جریان انجام دو عملیات پلیسی در پایتخت خبر داد.
31 تیر 1402
شناسه : 98262
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/98262
206+
بالا
رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر تهران بزرگ از کشف بیش از ۲۲۰ کیلوگرم تریاک در جریان انجام دو عملیات پلیسی در پایتخت خبر داد.

حادثه 24 - رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر تهران بزرگ از کشف بیش از ۲۲۰ کیلوگرم تریاک در جریان انجام دو عملیات پلیسی در پایتخت خبر داد.

سرهنگ حسین باباپور به تشریح دو ماموریت پلیس مبارزه با موادمخدر تهران بزرگ در شبانه‌روز گذشته پرداخت و گفت: اولین ماموریت مربوط به کشف محموله ۲۰۷ کیلوگرمی تریاک در بزرگراه آزادگان است. ماموران عملیات ویژه پلیس مبارزه با موادمخدر تهران بزرگ درپی دریافت خبری مبنی بر عبور یک محموله سنگین موادمخدر از بزرگراه آزادگان تهران، به سرعت وارد عمل شده و رسیدگی به موضوع را در دستورکار خود قرار دادند.

وی با اشاره به اجرای یک عملیات پلیسی در بزرگراه آزادگان گفت:‌ ماموران پلیس مبارزه با موادمخدر اقدام به کنترل خودروهای عبوری از این بزرگراه کرده و در نهایت به  یک دستگاه سواری پژو مشکوک شده و به راننده آن دستور توقف دادند، اما سرنشین خودرو بدون توجه به فرمان‌های پلیس اقدام به فرار کرده و با حرکات مارپیچ و خطرناک سعی در فرار از دست پلیس را داشت.

رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر تهران بزرگ با اشاره شروع تعقیب و گریز میان خودروی مذکور و ماموران پلیس، گفت: این خودرو در حین فرار به تعدادی از خودروهای عبوری برخورد کرده و خسارت‌های مالی زیادی به آنها وارد کرد. در همین راستا و به منظور جلوگیری از وارد شدن خسارات بیشتر به مردم، ماموران پلیس مبارزه با موادمخدر تهران بزرگ اقدام به شلیک چند تیر هوایی کردند، اما متهم همچنان به فرار خود ادامه داد.

باباپور ادامه داد:‌ در همین راستا، ماموران با رعایت قوانین به‌کارگیری سلاح، لاستیک خودروی متهم را هدف شلیک گلوله قرار داده و در نهایت خودروی مذکور متوقف و متهم ستگیر شد.

وی با اشاره به انتقال متهم به مقر انتظامی و انجام بازرسی از خودروی وی، گفت: ماموران در جریان بازرسی از این خودرو مقدار ۲۰۷  کیلو و ۲۵۰  گرم مخدر تریاک را کشف و ضبط کردند. همچنین متهم نیز تحت بازجویی قرار گرفت که در جریان آن به جرم خود اعتراف کرد. 

رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر تهران بزرگ همچنین از کشف ۱۹ کیلوگرم تریاک از یک قاچاقچی حرفه‌ای در محله تهرانپارس خبر داد و گفت:‌ رسیدگی به این پرونده در پی ارجاع چندین فقره شکایات و گزارشات مردمی مبنی بر فعالیت مجرمانه یکی از فروشندگان موادمخدر در منطقه تهرانپارس در دستورکار ماموران پلیس مبارزه با موادمخدر تهران بزرگ قرار گرفت.

وی با بیان اینکه تیمی از ماموران پایگاه هفتم پلیس مبارزه با موادمخدر تهران بزرگ رسیدگی به موضوع را بر عهده گرفتند، گفت:‌در همین راستا ماموران اقدام به رصد دقیق فعالیت مجرمانه متهم کرده و متوجه شدند که این فرد با اجاره یک باب منزل مسکونی، آن را به محلی برای توزیع مواد افیونی تبدیل کرده است. در ادامه با تجمیع اطلاعات به دست آمده ماموران ضمن بکارگیری شیوه‌های پلیسی کشف جرم موفق به شناسایی هویت قاچاقچی حرفه‌ای و سابقه‌دار شده و پس از هماهنگی با مقام قضایی در عملیاتی این فرد را دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کردند. 

باباپور با بیان اینکه در بازرسی از محل دستگیری این فرد ۱۹ کیلوگرم مخدر از نوع تریاک کشف و ضبط شد، گفت: متهم پس از دستگیری به مقر پلیس تحت بازجویی قرار گرفته و به جرم خود اعتراف کرد.

به گفته رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر تهران بزرگ برای هر دو متهم دستگیر شده در جریان این دو ماموریت پلیسی، پرونده‌های جداگانه تشکیل شده و این افراد برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شدند. تحقیقات پلیس نیز در این خصوص همچنان ادامه دارد.

آخرین اخبار «حوادث تهران» را در صفحه حوادث تهران حادثه 24 بخوانید.

صفحه اینستاگرام حادثه 24 را در اینجا دنبال کنید.

ارسال نظر