زمان مطالعه: 3 دقیقه

جزئیات تیراندازی مرگبار در خیابان زمزم تهران/ قاتل دستگیر شد

عامل اصلی جنایت در خیابان زمزم تهران، توسط کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی بازداشت شد.
28 تیر 1402
شناسه : 98182
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/98182
335+
بالا
عامل اصلی جنایت در خیابان زمزم تهران، توسط کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی بازداشت شد.

حادثه 24 - عامل اصلی جنایت در خیابان زمزم تهران، توسط کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی بازداشت شد.

شامگاه بیست‌و‌یکم فرودین ماه سال 1401، صدای شلیک‌های پی در پی تیراندازی در خیابان زمزم سکوت شبانگاهی محله را درهم شکست؛ خیلی زود ماموران کلانتری 161 ابوذر راهی محل حادثه شدند و با پسر 25 ساله‌‌ای که هر دو پایش با شلیک گلوله زخمی شده بود، مواجه شدند.

امدادگران اورژانس که همزمان با پلیس در خیابان زمزم حاضر شده بودند، مجروح را به بیمارستان منتقل کردند اما اقدامات کادر درمان فایده‌ای نداشت و پسر 25 ساله براثر تیراندازی به قتل رسید که این موضوع بلافاصله به قاضی محمدرضا صاحب‌حمعی؛ بازپرس ویژه قتل شعبه ششم دادسرای امور جنایی گزارش داده شد.

با اعلام این خبر، تیمی زبده از کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی به همراه قاضی جنایی پای در صحنه جنایت گذاشتند و تحقیقات ابتدایی را آغاز کردند که در بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد، مقتول با یکی از اقوام خود اختلاف داشته و آنها با قرار قبلی نزاع دسته‌جمعی را در خیابان زمزم آغاز کرده‌اند.

روند تحقیقات میدانی حکایت از آن داشت، شب حادثه قاتل به همراه چندین نفر از دوستانش به خیابان زمزم رفته‌ و در جریان نزاع به پاهای مقتول شلیک و دوست او نیز پدر مقتول را از ناحیه دست با قمه زخمی کرده است.

دستگیری عامل اصلی جنایت

پس از انتقال جسد برای معاینات دقیق‌تر به پزشکی قانونی، تیم جنایی در نخستین گام تعدادی از افرادی که در نزاع حضور داشتند را بازداشت کردند و پی بردند، عامل اصلی این جنایت به همراه یک متهم دیگر به مکان نامشخصی متواری شده است.

تحقیقات همچنان در رابطه با این پرونده ادامه داشت تا اینکه کارآگاهان با اقدامات فنی و مخابراتی، مخفیگاه متهمان را در یکی از محله‌های تهران شناسایی کردند که  با کشف این سرنخ مهم در یک قدمی بازداشت آنها قرار گرفتند.

کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی پس از دریافت این اطلاعات مهم با کسب مجوز قضایی راهی مخفیگاه موردنظر شدند و پس از تعقیب و مراقبت‌ چند ساعته متهمان با یک عملیات نفسگیر دستگیر کردند و به فرار آنها خاتمه دادند.

متهم ردیف اول پرونده در جریان تحقیقات مقدماتی به جرم خود مبنی بر شرکت در نزاع دسته‌جمعی و شلیک با سلاح کلت‌کمری به پاهای مقتول اعتراف و عنوان کرد، قصد داشته تا با شلیک به زمین افراد را بترساند اما گلوله به مقتول برخورد کرده است.

با دستور قاضی صاحب‌جمعی از شعبه ششم دادسرای امور جنایی، متهمان برای روشن شدن زوایای پنهان پرونده در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی قرار گرفتند و تحقیقات در رابطه با این پرونده ادامه دارد.

آخرین اخبار «حوادث تهران» را در صفحه حوادث تهران حادثه 24 بخوانید.

صفحه اینستاگرام حادثه 24 را در اینجا دنبال کنید.

ارسال نظر