زمان مطالعه: 6 دقیقه

قتل صاحب عطاری در ششمین جنایت روزهای اخیر در مشهد

متصدی یک عطاری درحالی به دنبال نزاع خونینی در منطقه خواجه ربیع به قتل رسید که طی چند روز گذشته 5 نزاع هولناک منجر به قتل دیگر در مشهد رخ داده بود.
18 تیر 1402
شناسه : 97940
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/97940
1623+
بالا
متصدی یک عطاری درحالی به دنبال نزاع خونینی در منطقه خواجه ربیع به قتل رسید که طی چند روز گذشته 5 نزاع هولناک منجر به قتل دیگر در مشهد رخ داده بود.

حادثه 24 - متصدی یک عطاری درحالی به دنبال نزاع خونینی در منطقه خواجه ربیع به قتل رسید که طی چند روز گذشته 5 نزاع هولناک منجر به قتل دیگر در مشهد رخ داده بود.

ساعت حدود 22 شب چهاردهم تیر، 3 جوان وارد فروشگاه عطاری در خیابان مهرمادر 26 شدند و متصدی فروشگاه را با ضربه چاقو نقش بر زمین کردند. لحظاتی بعد با فرار متهمان از صحنه حادثه، امدادگران اورژانس به محل رسیدند و پیکر جوان مجروح را درحالی به بیمارستان شهید هاشمی نژاد انتقال دادند که اقدامات اولیه درمانی به نتیجه نرسید و او به دلیل عوارض ناشی از اصابت چاقو جان سپرد. عقربه های ساعت 22:30 شب را نشان می داد که قاضی ویژه قتل عمد مشهد برای بررسی ماجرای این جنایت تحقیقات گسترده‌ای را از مرکز درمانی آغاز کرد. جسد مربوط به جوانی بود که هدف ضربه چاقو از ناحیه کتف قرار گرفته بود و خون زیادی روی پیکرش دیده می شد. بررسی های قاضی دکتر صادق صفری در حالی ادامه یافت که براساس نظر پزشکی قانونی، زمان زیادی از مرگ «سجاد- س» نمی گذشت. جراحت 3.5 سانتی متری روی کتف وی بیانگر آن بود که جوان 27 ساله با ضربه چاقوی یک دم به قتل رسیده است، بنابراین قاضی شعبه 208 دادسرای عمومی و انقلاب مشهد عازم محل درگیری شد و بررسی های تخصصی را در حالی ادامه داد که متهم اصلی پرونده با دستورهای تلفنی وی در چنگ قانون گرفتار شده بود.

با توجه به این که منزل متهم و مقتول در مجاورت هم قرار داشت، تعدادی از دوستان مقتول به منزل متهم حمله ور شده و با شکستن در ورودی منزل مسکونی، شیشه ها را نیز تخریب کرده بودند.در همین حال هنگام حضور مقام قضایی در صحنه درگیری مشخص شد که نیروهای انتظامی برای متفرق کردن افرادی که در محل تجمع کرده بودند از افشانه فلفل استفاده کرده اند، اما در بازدید میدانی از فروشگاه عطاری (محل نزاع) آثاری از به هم ریختگی وجود نداشت و شواهد حکایت از آن داشت که نزاع مذکور مدت زیادی طول نکشیده است. همزمان با اثربرداری عوامل بررسی صحنه جرم از خون های ریخته شده روی سرامیک های کف مغازه، تحقیق از شاهدان عینی این جنایت هولناک نیز وارد مرحله جدیدی شد. شاهدان ضارب را فردی به نام «عباس- ن» معرفی می کردند که دست چپ وی هم قبلا آسیب دیده بود.

تحقیقات شبانه مقام قضایی بیانگر آن بود که نزاع مذکور به دلیل اختلافات قبلی رخ داده است و 3 جوان با تصمیم قبلی در این نزاع وحشتناک شرکت کرده اند.

در همین حال متهم دستگیر شده که نقش خود را در ارتکاب جنایت انکار می کرد در پاسخ به سوالات فنی قاضی صفری گفت:من از سر شب پیگیر امور درمانی دست خودم در مطب پزشک بودم و می توانم این مورد را اثبات کنم اما وقتی قاضی ویژه قتل عمد تصاویر دوربین مدار بسته را به نمایش گذاشت و مشخص شد که او در صحنه نزاع حضور داشته ، به ناچار لب به اعتراف گشود و گفت: هفته قبل سجاد (مقتول) مرا پس از درگیری لفظی با شمشیر زده بود اما این رفتار خود را انکار می کرد تا این که من به همراه «رضا- ق» و «علی – ر» معروف به «علی فری» به در مغازه عطاری او رفتیم چرا که دوستانم قصد داشتند ما را با یکدیگر آشتی بدهند اما زمانی که وارد فروشگاه شدیم دوباره جر و بحث بین ما شروع شد که این بار سجاد می خواست وسیله ای برای زدن من از مغازه اش بردارد ،ولی من پیش دستی کردم و با چاقویی که همراه داشتم ضربه ای به سر شانه اش زدم و سپس چاقو را در همان محل و درون جوی آب کنار خیابان انداختم! وی در پاسخ به سوال قاضی ویژه پرونده های جنایی که چرا ابتدا ماجرای قتل را انکار کردید؟ نیز گفت: من مشروب نوشیده بودم و حال طبیعی نداشتم از سوی دیگر هم «سجاد» مرا با شمشیر زده بود اما این قضیه را انکار می کرد به همین دلیل من هم ابتدا دروغ گفتم!

با توجه به ادعای متهم درباره مصرف مشروبات الکلی، وی بلافاصله با دستور مقام قضایی به پزشکی قانونی انتقال یافت  تا آزمایش های تخصصی در این باره صورت گیرد. از سوی دیگر نیز یکی از شاهدان درباره نقش دو متهم دیگر پرونده گفت: وقتی من به محل رسیدم «عباس- ن» را  دیدم که در اطراف دور می زند، ولی شنیدم که «علی فری» و«رضا – ق» دستان سجاد را گرفته اند و عباس او را چاقو زده است.

تحقیقات قضایی درحالی تا سپیده دم به طول انجامید که قاضی دکتر صفری دستورهای ویژه ای را برای ریشه یابی این نزاع مرگبار به کارآگاهان پلیس آگاهی خراسان رضوی صادر کرد و بدین ترتیب گروهی از افسران کارآزموده اداره جنایی، بررسی های دقیق و کارشناسی را با هدایت سرهنگ سلطانیان (رئیس اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی) آغاز کردند. بررسی های بیشتر که به سرپرستی سرهنگ نجفی (رئیس دایره قتل عمد آگاهی) وارد تحقیقات نامحسوس شده بود، نشان داد که نهم فروردین سال 1401 نیز در همین فروشگاه عطاری که قبلا میوه فروشی بوده نزاع وحشتناک دیگری رخ داده و جوانی به نام «محمد –ت» به قتل رسیده است که رسیدگی به آن پرونده جنایی در دستگاه قضایی ادامه دارد. در خور یادآوری است: از پنجم تا چهاردهم تیر در مشهد شش قتل در نزاع های مرگبار رخ داده است.

آخرین اخبار «حوادث خراسان رضوی» را در صفحه حوادث خراسان رضوی و حوادث مشهد حادثه 24 بخوانید.

صفحه اینستاگرام حادثه 24 را در اینجا دنبال کنید.

ارسال نظر