زمان مطالعه: 1 دقیقه

تایید حکم اعدام 2 عامل حمله به شاهچراغ در دیوان عالی کشور

رئیس کل دادگستری استان ‌فار‌س با بیان اینکه حکم اعدام ۲ ‌تروریست‌‌ حمله به حرم شاهچراغ در دیوان عالی کشور تأیید شد‌، گفت: این حکم ‌به زودی اجرا خواهد شد.
15 تیر 1402
شناسه : 97867
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/97867
241+
بالا
رئیس کل دادگستری استان ‌فار‌س با بیان اینکه حکم اعدام ۲ ‌تروریست‌‌ حمله به حرم شاهچراغ در دیوان عالی کشور تأیید شد‌، گفت: این حکم ‌به زودی اجرا خواهد شد.

حادثه 24 - رئیس کل دادگستری استان ‌فار‌س با بیان اینکه حکم اعدام ۲ ‌تروریست‌‌ حمله به حرم شاهچراغ در دیوان عالی کشور تأیید شد‌، گفت: این حکم ‌به زودی اجرا خواهد شد.

‌حجت‌الاسلام و‌المسلمین سید کاظم موسوی با بیان اینکه از ابتدای آغاز محاکمه عوامل این حمله تروریستی، مردم شیراز و سایر اقصی نقاط کشور خواستار اشد مجازات تروریست‌ها بودند، اظهار داشت:‌ روند رسیدگی دقیق به پرونده متهمین در مرحله دادسرا و دادگاه با دقت و رعایت دقیق موازین قانونی و حضور وکلای قانونی متهمین انجام شد و حکم اولیه مجازات اعدام این متهمین در روز‌های پایانی سال گذشته صادر شد.

وی با بیان اینکه رای صادره در دادگاه انقلاب اسلامی شیراز پس از اعتراض وکلای متهمین دیوان عالی کشور رسیدگی شد، افزود: پس از رسیدگی مجدد به این پرونده در مرجع عالی قضایی کشور رأی اولیه اعدام دو تن از تروریست‌ها که نقش مستقیمی در طراحی حمله و پشتیبانی از عامل اصلی ترور داشتند در دیوان عالی کشور نیز تأیید شد.

رئیس کل دادگستری استان فارس خاطرنشان کرد: دادگستری فارس از ابتدای این حادثه تلخ رسیدگی سریع، دقیق و قانونی را در دستور کار خود قرار داد که طی شدن تمام مراحل قانونی این حکم به زودی اجرا خواهد شد.

گفتنی است حمله تروریستی به حرم مطهر شاهچراغ (ع) در مغرب 4 آبان ماه 1401 منجر به شهادت 13 تن و زخمی شدن 25 تن از خادمان و زائران حرم احمدی شد و عامل اصلی حمله در درگیری با نیرو‌های انتظامی و امنیتی کشته شد.

آخرین اخبار «حقوقی و قضایی» را در صفحه حقوقی و قضایی حادثه 24 بخوانید.

صفحه اینستاگرام حادثه 24 را در اینجا دنبال کنید.

ارسال نظر