زمان مطالعه: 5 دقیقه

خواستگار کینه‌جو دختر مورد علاقه اش را در قیدار زنجان به آتش کشید

پسر جوان پس از آنکه از دختر مورد علاقه اش جواب منفی شنید در جنایتی هولناک او را در خیابان به آتش کشید و قصد فرار از کشور را داشت اما در یکی از استان‌های مرزی دستگیر شد.
30 خرداد 1402
شناسه : 97398
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/97398
398+
بالا
پسر جوان پس از آنکه از دختر مورد علاقه اش جواب منفی شنید در جنایتی هولناک او را در  خیابان به آتش کشید و قصد فرار از کشور را داشت اما در یکی از استان‌های مرزی دستگیر شد.

حادثه 24 - پسر جوان پس از آنکه از دختر مورد علاقه اش جواب منفی شنید در جنایتی هولناک او را در  خیابان به آتش کشید و قصد فرار از کشور را داشت اما در یکی از استان‌های مرزی دستگیر شد.

روز ۱۰ خرداد امسال پسری به نام «ح. ن» دختری ۲۸ ساله را در خیابان «امام شهر» شهرستان قیدار به آتش کشید و این دختر بر اثر سوختگی به بیمارستان منتقل شد. بر اساس آنچه توسط دوربین‌های مداربسته ثبت شده، پسری جوان با «موتورسیکلت و ظرفی حاوی بنزین» در انتظار خروج دختر مانده و با خروج او از محل کارش این حادثه دلخراش را رقم زد.

منابع محلی در توضیح جزییات بیشتر این حادثه می‌گویند: «دختر جوان به نام «ل.د» اهل روستای «دهشیر» در شهرستان قیدار هنگامی که از محل کارش خارج شد، پسری جوان ابتدا به لباس‌های او بنزین ‌پاشید و سپس با فندک این دختر را به آتش کشید. «ل.د» به دلیل سوختگی شدید به بیمارستان قیدار منتقل و از آنجا به زنجان اعزام ‌شد. پس از این حادثه متهم فرار ‌کرد و چند روز بعد در یکی از استان‌های مرزی توسط پلیس شناسایی و دستگیر ‌شد.»

به گفته یکی از بستگان نزدیک این دختر جوان؛ متهم سال پیش دو، سه بار به خواستگاری این دختر جوان رفت، اما او به خاطر بیماری مادرش حاضر به ازدواج نمی‌شد. بعد هم مادر او فوت شد.

یک منبع نزدیک به خانواده نیز می‌گوید: « دختر جوان از ابتدای اردیبهشت محل کارش را تغییر داد و به دفتر «پیشخوان خدمات دولت» واقع در خیابان امام ‌رفت. قربانی و متهم نزدیک «10 الی 15 ماه» با هم در ارتباط بودند، اما وقتی «ل.د» متوجه می‌شود او اعتیاد دارد، جواب منفی داد. متهم هم آن روز با یک ظرف حاوی بنزین و یک فندک دختر جوان را آتش زد.»

«حسن اسمخانی»، مدیر روابط عمومی دانشگاه زنجان در مورد مرگ ناشی از سوختگی «ل.د» می‌گوید: « دختر جوان از قیدار به بیمارستان آیت‌الله موسوی زنجان و سپس به بیمارستان مطهری در تهران اعزام شد، اما در ۱۷ خرداد بر اثر سوختگی ۸۵ درصدی جانش را از دست داد.»

همچنین برخی منابع خبری شرح می‌دهند که از ابتدای سال جاری (۱۴۰۲) چند رویداد تلخ و وحشتناک در زنجان به وقوع پیوسته که باعث ترس و وحشت زنان و مردان به خصوص «دختران و زنان جوان» شهرستان خدابنده شده است. یکی از رسانه‌های محلی زنجان اعلام کرده است: «ناهنجاری‌های اجتماعی یک ماه اخیر در زنجان سریعا باید ریشه‌یابی و دستگاه‌های ذی‌ربط برای کاهش این ناهنجاری‌ها دست به کار شوند.»

محسن غنیمتی»، فرمانده انتظامی شهرستان خدابنده در مورد خبر به آتش کشیدن این دختر جوان می گوید: در ساعت یک ظهر 10 خرداد ماه جاری از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی 110 موضوعی اعلام شد. ماموران با حضور در محل متوجه می‌شوند که شخصی با «پوشاندن سر و صورت» خود به صورت کامل، بنزین روی خانمی می‌پاشد و بعد از آتش زدن او از محل متواری می‌شود. پس از این اتفاق دختر جوان به مرکز درمانی منتقل شد، ولی به دلیل درصد سوختگی بالا جانش را از دست می‌دهد. موضوع از همان ابتدا در دستور کار پلیس و کارآگاهان شهرستان خدابنده قرار می‌گیرد و با اخذ دستورات قضایی و پیگیری‌های دادستان مجرم شناسایی و تحت تعقیب قرار می‌گیرد. به‌رغم اینکه مجرم در چندین استان جابه‌جا شده بود، نهایتا در یکی از شهرستان‌های مرزی در حین خروج از مرز در یک عملیات دستگیر و با انتقال به شهرستان خدابنده به ارتکاب جرم خود اعتراف می‌کند.

منابع نزدیک به خانواده چه می‌گویند؟

یکی از بستگان نزدیک «ل.د» توضیح می‌دهد که سال گذشته این پسر از طریق یکی از همسایه‌ها به خانواده معرفی می‌شود. به خاطر اینکه از هم شناخت پیدا کنند چند وقت با هم در ارتباط بودند تا اینکه متهم جواب منفی شنید. او در ادامه می‌گوید: «سال گذشته همین موقع‌ها بود که به خواستگاری او آمدند. متهم شغل خاصی نداشت. چند ماه که از آشنایی‌شان گذشت، «ل» گفت؛ مادرم مریض است و نمی‌توانم به ازدواج فکر کنم. بعد هم مادرش فوت می‌کند. امسال هم متهم این اقدام وحشتناک را انجام می‌دهد.»

یک منبع نزدیک خانواده «ل.د» در مورد این اتفاق تلخ می‌گوید: «این دختر 28 ساله اهل روستای دهشیر شهرستان خدابنده بود. پدر و مادر «ل.د» فوت کردند. اول پدر او فوت کرد و سال گذشته (1401) هم مادرش فوت کرد. قربانی و متهم حدود پانزده ماهی می‌شد که با هم در ارتباط بودند. «ح.ن» خیلی مصمم بود تا بتواند با «ل.د» ازدواج کند و وقتی جواب منفی شنید، این کار را کرد. این دختر جوان دو، سه سال پیش در یک دفتر پیشخوان کار می‌کرد که اردیبهشت ماه جاری محل کارش را تغییر داد و به دفتر پیشخوان دیگری واقع در خیابان امام منتقل شد تا اینکه دهم خرداد متهم این اقدام وحشتناک را مرتکب می‌شود.»

ارسال نظر