زمان مطالعه: 2 دقیقه

زنده شدن کلاهبردار زمین‌فروشی که خود را به مردن زده بود

رئیس پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری یک متهم کلاهبردار در حومه شهر تهران خبر داد.
09 خرداد 1402
شناسه : 96892
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/96892
268+
بالا
رئیس پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری یک متهم کلاهبردار در حومه شهر تهران خبر داد.

حادثه 24 -  رئیس پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری یک متهم کلاهبردار در حومه شهر تهران خبر داد.

سرهنگ کارآگاه علی‌ولی پور گودرزی، رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ در تشریح جزئیات این خبر گفت: در اوایل شهریورماه سال گذشته شخصی با استفاده از جعل اسناد، زمین‌های حومه شهر تهران را به خریداران می‌فروخت که با وقوع این کلاهبرداری موضوع رسیدگی به این پرونده در دستورکار تیمی زبده از کارآگاهان اداره هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

وی افزود: شاکیان این پرونده پس از مراجعه به پلیس آگاهی تهران بزرگ اظهار داشتند که متهم پس از شناسایی افرادی که قصد خرید زمین داشتند، با آنان تعامل و ارتباط تنگاتنگ برقرار و اظهار می‌کرد که مالک زمین است و قصد فروش زمین دارد و با جعل اسناد، زمین‌های موردنظر خریداران را به آنان می‌فروخت و پس از رسیدن به خواسته خود، متواری می‌شد و شاکیان از هر طریقی که برای شناسایی وی مراجعه می‌کردند، به اطرافیان متهم اعلام می‌کردند که نامبرده فوت شده است.

رئیس پلیس آگاهی پایتخت ادامه داد: کارآگاهان تیزبین پلیس آگاهی پس از تحقیقات ابتدایی به این موضوع مشکوک شدند و با استفاده از روش‌های علمی و اطلاعاتی کشف جرم، بدوا تحقیقات میدانی را آغاز کردند و از زنده بودن متهم مطمئن و موفق شدند مخفیگاه وی را در شرق تهران شناسایی کنند و پس از هماهنگی قضایی در یک عملیات منسجم و غافلگیرانه متهم را در مخفیگاهش دستگیر کردند و به آگاهی تهران بزرگ انتقال دادند.

ول‌پور گودرزی خاطرنشان کرد: متهم ۲۵ ساله پس از دستگیری به کلاهبرداری و اخذ وجوه از شاکیان معترف شد و اظهار داشت که با جعل گواهی فوت متواری می‌شد. کارآگاهان با بررسی سوابق کیفری وی دریافتند که متهم در گذشته نیز چندین سابقه کلاهبرداری داشته و محکوم به تحمل حبس شده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: متهم جهت تحمل کیفر حبس به شعبه یکم اجرای احکام کیفری دادسرای عمومی ناحیه ۲ تهران اعزام شده است.

آخرین اخبار «حوادث تهران» را در صفحه حوادث تهران حادثه 24 بخوانید.

صفحه اینستاگرام حادثه 24 را در اینجا دنبال کنید.

ارسال نظر