زمان مطالعه: 2 دقیقه

جزئیات آتش سوزی گسترده در خیابان سعدی شمالی

سخنگوی آتش‌نشانی شهر تهران جزئیات وقوع حریق یک انبار در خیابان سعدی شمالی را تشریح کرد.
06 خرداد 1402
شناسه : 96757
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/96757
191+
بالا
سخنگوی آتش‌نشانی شهر تهران جزئیات وقوع حریق یک انبار در خیابان سعدی شمالی را تشریح کرد.

حادثه 24 -  سخنگوی آتش‌نشانی شهر تهران جزئیات وقوع حریق یک انبار در خیابان سعدی شمالی را تشریح کرد.

سید جلال ملکی سخنگوی آتش‌نشانی شهر تهران گفت: پیرو تماس‌های شهروندان با ایستگاه آتش‌نشانی از یک مورد آتش سوزی در ساعت ۲۲ و ۵۰ دقیقه شب گذشته در خیابان سعدی شمالی کمی پایین‌تر از خیابان انقلاب اطلاع یافیم که بلافاصله ۵ ایستگاه آتش نشانی به محل حادثه اعزام شدند.

وی افزود: کم‌تر از ۲ دقیقه اولین ایستگاه آتش‌نشانی به محل حادثه رسید و خودروی‌های پشتیبانی و ایستگاه‌های دیگر در فاصله کوتاه به محل رسیدند.

ملکی افزود: ۳ ملک و انبار در کنار یکدیگر جمعاً به وسعت ۵۰۰ متر بود که همگی مسقف بودند، یکی از انبارها چاپخانه با مقدار زیادی دستگاه‌های چاپ و کاغذ بود و در دیگری تعداد زیادی بشکه‌های الکل که در اثر حرارت کاملاً تبله کرده بود و هر لحظه امکان انفجار آ نها وجود داشت.

وی افزود: این بخش به وسعت ۴۰۰ متر کاملاً شعله‌ور شده بود و در مجاورتش ساختمان‌های مسکونی و یک مدرسه وجود داشت که همه تخلیه شده بود.

سخنگوی آتش نشانی شهر تهران گفت: یک خانواده در داخل مدرسه حضور داشتند که با اولین اقدام ایمن سازی و خارج شدند.

ملکی گفت: حدود ۲۵ نفر از ساختمان‌های اطراف به کمک آتش نشانان خارج شدند و همچنین یک دختری که دچار محدودیت حرکتی بود و نیاز به کمک برای جابه جایی داشت به کمک همکاران به سلامت خارج شد.

وی افزود: آتش نشانان برای عملیات اطفا مجبور شدند بخشی از سقف‌های شیروانی را بشکافند تا هم عملیات تخلیه و هم نفوذ به کانون اصلی را آغاز کنند.

ملکی در پایان بیان داشت: مدت زیادی است که آتش کامل خاموش شده و تا به این لحظه مصدومیت و تلفات جانی نداریم و نیروها مشغول لکه گیری و ایمن سازی محل هستند با توجه حجم اجناس در این انبارها عملیات لکه گیری و ایمن سازی کمی زمان بر می‌شود.

آخرین اخبار «حوادث تهران» را در صفحه حوادث تهران حادثه 24 بخوانید.

صفحه اینستاگرام حادثه 24 را در اینجا دنبال کنید.

ارسال نظر