زمان مطالعه: 8 دقیقه

دستگیری قاتل سریالی آباده / او سر یکی از قربانیانش را برید

چند روز پس از قتل 2زن و کشف جسد بی سر زن دیگری که به طرز فجیعی در آباده به قتل رسیده است، مظنون به قتل این 3 زن توسط پلیس دستگیر شد تا تحقیقات درباره این قتل های سریالی و روشن شدن انگیره آن آغاز شود.
29 فروردین 1402
شناسه : 95769
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/95769
2087+
بالا
چند روز پس از قتل 2زن و کشف جسد بی سر زن دیگری که به طرز فجیعی در آباده به قتل رسیده است، مظنون به قتل این 3 زن توسط پلیس دستگیر شد تا تحقیقات درباره این قتل های سریالی و روشن شدن انگیره آن آغاز شود.

حادثه 24 -  چند روز پس از قتل 2زن و کشف جسد بی سر زن دیگری که به طرز فجیعی در آباده به قتل رسیده است، مظنون به قتل این 3 زن توسط پلیس دستگیر شد تا تحقیقات درباره این قتل های سریالی و روشن شدن انگیره آن آغاز شود.

در روزهای گذشته مردم شهرستان آباده در استان فارس با حوادث هولناکی روبه‌رو بوده‌اند؛ وقوع 2جنایت هولناک که باعث ترس و وحشت میان مردم شهر شده و شایعات زیادی را نیز به همراه داشته است. این در حالی است که تیم‌های ویژه‌ای از کارآگاهان پلیس استان فارس مأمور رسیدگی به این پرونده شده‌اند و تحقیقات برای دستگیری عامل این جنایات و همدستان احتمالی‌اش ادامه دارد.

کشف جسد 2 زن

شروع این حوادث، با ناپدید‌شدن یک زن میانسال همراه بود؛ زنی که به‌گفته خانواده‌اش برای انجام کاری از خانه خارج و پس از آن ناپدید شده بود. چند روز بعد جسد این زن در یکی از مناطق اطراف شهر پیدا شد و بررسی‌ها نشان می‌داد که وی به طرز هولناکی به قتل رسیده است.

چند روز بعد از این حادثه، درحالی‌که تیمی از کارآگاهان پلیس، تحقیقات برای کشف اسرار این جنایت را آغاز کرده بودند، دومین حادثه مشابه رخ داد. این‌بار هم خانواده‌ زنی با حضور در اداره پلیس خبر از گم‌شدن او دادند و کمی بعد جسد این زن در یکی از محله‌های آباده پیدا شد. سرنخ‌ها و شواهدی که در محل پیدا‌شدن اجساد مقتولان به‌دست آمده بود، نشان می‌داد که هر دو جنایت با هم در ارتباط هستند و از سوی یک نفر صورت گرفته‌اند. این در حالی بود که انگیزه ارتکاب این جنایات معلوم نبود و کسی نمی‌دانست که عامل جنایت با چه انگیزه‌ای سراغ این دو زن رفته و آنها را به قتل رسانده است. با این حال، آنچه مسلم بود، اینکه پلیس با قاتلی بی‌رحم روبه‌رو است و به همین دلیل تیم‌های ویژه‌ای از کارآگاهان جنایی به تیم اولیه تحقیقات پیوستند تا پیش از وقوع جنایتی مشابه، به این ماجرا پایان دهند.

در جستجوی زن میانسال

یکی از قربانیان قاتل بی‌رحم؛ زنی 55ساله است که از صبح شنبه گذشته به طرز مرموزی ناپدید شد و با توجه به حوادثی که اخیرا در آباده رخ داده بود، خانواده‌اش به‌شدت نگران او بودند.

همسر این زن می‌گوید: حدود ساعت 7صبح شنبه بود که همسرم به نام دنیا از خانه خارج شد. او دچار فشار خون شده و قرار بود که آن روز برود آزمایش بدهد. از طرفی همسرم می‌خواست به اداره اصناف هم برود و کارهای مربوط به مجوز کسب مرا پیگیری کند.

مرد میانسال ادامه می‌دهد: او معمولا صبح‌ها پیاده‌روی می‌کند. آن روز هم ساعت 7صبح از خانه خارج شد و گفت می‌خواهد کمی پیاده‌روی کند و تا اداره باز شود، به آنجا رسیده است. اما حدود ساعت11:30 بود که دخترم با من تماس گرفت و گفت که تلفن مادرش خاموش شده و هر چه تلاش می‌کند نمی‌تواند با او تماس بگیرد. چون هرگز سابقه‌ نداشت که همسرم ما را از خودش بی‌خبر بگذارد، نگرانی عجیبی به جانم افتاد و نزد پلیس رفتم و از آن زمان جست‌وجو برای پیدا‌کردن همسرم آغاز شد.

مشاهده جسد بی سر در پزشکی قانونی

از زمانی که دنیای 55ساله گم شد، همسر و 2دخترش دعا می‌‌کردند که او هر چه زودتر صحیح و سالم پیدا شود. شوهرش می‌گوید: از وقتی این اتفاقات در آباده رخ داده بود، نگرانی ما بیشتر هم شده بود. نخستین شبی که از گم‌شدن همسرم می‌گذشت، از آگاهی دنبالم آمدند و مرا به پزشکی قانونی بردند. جسدی پیدا کرده بودند که می‌خواستند آن را شناسایی کنم. وقتی به سردخانه رفتم، فقط دعا می‌کردم که جسد همسرم نباشد. آن شب وحشتناک‌ترین صحنه زندگی‌ام را دیدم. جسد، فقط یک نیم‌تنه زنانه بود. نه دست داشت نه پا و نه سر. ظاهرا آن را در یک اتاقک خرابه در زمین‌های کشاورزی در اول جاده شیراز پیدا کرده بودند. اصلا قابل شناسایی نبود. باور کنید از آن شب حتی نتوانسته‌‌ام یک لحظه آرام بگیرم. همه‌اش دعا می‌کردم بلایی سر همسر من نیامده باشد.

همسر دنیا درباره جنایتی که پیش از آن در آباده رخ داده نیز می‌گوید: شنیده‌ام که اولین قربانی را با شلیک گلوله به قتل رسانده‌اند.  بعد جسد را داخل یک کیسه گذاشته و چند ساعت بعد سر یکی از کوچه‌ها رها کرده بودند.

بر اساس این گزارش هنوز مشخص نیست که آیا انگیزه عامل جنایت از قتل‌ها سرقت بوده یا نه، با این حال با توجه به تحقیقات انجام شده پلیس تلاش می‌کند هر چه زودتر عامل جنایات را دستگیر کند.

دستگیر قاتل سریالی

شامگاه دوشنبه در شرایطی که تحقیقات پلیس در این باره همچنان ادامه داشت رئیس کل دادگستری استان فارس از دستگیری فرد مظنون به قتل در آباده خبر داد.

حجت الاسلام والمسلمین سید کاظم موسوی با بیان اینکه از زمان وقوع دو فقره قتل پرونده تشکیل و آغاز تحقیقات جنایی زیر نظر مقام قضایی در دستور کار قرار گرفت، گفت: روند شناسایی و صدور دستورات قضایی و هماهنگی لحظه به لحظه با ضابطین از ابتدا تحت نظارت دبیرخانه پرونده های مهم استان فارس قرار گرفت و این نظارت  تا پایان روند دادرسی نیز  ادامه خواهد داشت.

وی خاطر نشان کرد تکمیل روند اولیه قضایی در دادسرای آباده انجام و روند رسیدگی به پرونده مذکور در صلاحیت دادگاه کیفری یک استان است.

وقوع قتل چند زن در شهرستان آباده در ۱۰ روز اخیر باعث انتشار اخبار و شایعات متعددی در فضای مجازی شده بود که با پیگیری های همه جانبه قضایی و انتظامی،  فرد اصلی مظنون به این قتل ها شامگاه دوشنبه دستگیر شد.

آخرین اخبار «حوادث فارس» را در صفحه حوادث فارس و حوادث شیراز حادثه 24 بخوانید.

صفحه اینستاگرام حادثه 24 را در اینجا دنبال کنید.

ارسال نظر