زمان مطالعه: 3 دقیقه

آتش افروزان حوزه علمیه سروستان و پاساژ آریا کوهچنار دستگیر شدند/ آنها 40 مغازه را به آتش کشیدند

مسوولان پلیس استان فارس از دستگیری عاملین پرتاب کوکتل مولوتوف و آتش‌سوزی عمدی حوزه علمیه سروستان و آتش‌سوزی پاساژ آریا و سوختن ۴۰ مغازه در کوهچنار خبر دادند.
24 اسفند 1401
شناسه : 95315
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/95315
239+
بالا
مسوولان پلیس استان فارس از دستگیری عاملین پرتاب کوکتل مولوتوف و آتش‌سوزی عمدی حوزه علمیه سروستان و آتش‌سوزی پاساژ آریا و سوختن ۴۰ مغازه در کوهچنار خبر دادند.

حادثه 24 -  مسوولان پلیس استان فارس از دستگیری عاملین پرتاب کوکتل مولوتوف و آتش‌سوزی عمدی حوزه علمیه سروستان و آتش‌سوزی پاساژ آریا و سوختن ۴۰ مغازه در کوهچنار خبر دادند.

 به گزارش فرمانده انتظامی سروستان بیان کرد: در پی وقوع آتش‌سوزی عمدی حوزه علمیه این شهرستان با استفاده از کوکتل مولوتوف، پیگیری موضوع جهت شناسایی متهمین در دستور کار ماموران انتظامی قرار گرفت.

سرهنگ آرش بخشایی مطلق افزود: ماموران انتظامی با انجام اقدامات فنی و استفاده از شگردهای خاص پلیسی متهمین و محل اختفاء آنان را شناسایی و اقدامات اولیه در خصوص دستگیری آنان صورت پذیرفت.

فرمانده انتظامی سروستان بیان کرد: ماموران پس از هماهنگی قضایی در یک عملیات غافلگیرانه ۲ نفر متهم که در آتش سوزی حوزه علمیه نقش داشتند را دستگیر و هر دو پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی معرفی شدند.

بخشایی‌مطلق افزود: آرامش و امنیت مردم و شهروندان خط قرمز پلیس است و کارکنان فراجا در انجام رسالتی که بر عهده دارند به صورت شبانه روز در حال خدمت رسانی به مردم بوده و از هیچگونه تلاشی دریغ نمی‌کنند؛ لذا از شهروندان درخواست می‌شود در صورت کسب هرگونه اخبار و اطلاعات در راستای برخورد با مخلان نظم عمومی سریعاً مراتب را از طریق ۱۱۰ به پلیس منعکس تا از هرگونه اقدام خرابکارانه جلوگیری و برخورد قاطع گردد.

عاملین آتش‌سوزی ۴۰ مغازه دستگیر شدند

فرمانده انتظامی کوهچنار نیز از شناسایی و دستگیری عاملین آتش‌سوزی پاساژ آریا در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ لطف‌الله محمدی بیان کرد: هفته گذشته در پی وقوع آتش‌سوزی عمدی حدود ۴۰ باب مغازه در مجتمع تجاری آریا در شهرستان کوه‌چنار، بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران انتظامی قرار گرفت.

وی افزود: ماموران انتظامی این فرماندهی با انجام اقدامات فنی و تحقیقات پلیسی عاملین آتش‌سوزی را شناسایی و با هماهنگی قضائی، هر ۲ نفر را در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی کوهچنار تصریح کرد: متهمین در تحقیقات و بازجویی‌های فنی اقرار کردند که به قصد سرقت وارد یک مغازه شده و با توجه به تاریکی هوا اقدام به روشن کردن آتش کردیم که ناگهان آتش به کل مغازه‌ها سرایت و منجر به آتش سوزی عظیمی شد.

محمدی با بیان اینکه دستگیر شدگان پس از تشکیل پرونده تحویل مرجع قضایی شدند، تصریح کرد: برابر نظر کارشناسان حدود ۷۰۰ میلیارد ریال خسارت به مغازه‌ها وارد شده است.

این مقام انتظامی از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه رفت و آمدهای مشکوک در محدوده زندگی خود مراتب را به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اعلام کنند.

آخرین اخبار «حوادث فارس» را در صفحه حوادث فارس و حوادث شیراز حادثه 24 بخوانید.

صفحه اینستاگرام حادثه 24 را در اینجا دنبال کنید.

ارسال نظر