زمان مطالعه: 5 دقیقه

مرگ چکش قاتل در 95 سالگی/ او قاتل 5 زن بود

هاروی کاریگنان، جنایتکار مخوف آمریکایی که به اتهام قتل زنان و دختران به حبس ابد محکوم شده بود، در 95سالگی به کام مرگ فرورفت. این مرد که گفته می‌شود بیش از 5زن را به قتل رسانده به‌دلیل سبک جنایاتش به «چکش» معروف بود.
24 اسفند 1401
شناسه : 95299
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/95299
331+
بالا
هاروی کاریگنان، جنایتکار مخوف آمریکایی که به اتهام قتل زنان و دختران به حبس ابد محکوم شده بود، در 95سالگی به کام مرگ فرورفت. این مرد که گفته می‌شود بیش از 5زن را به قتل رسانده به‌دلیل سبک جنایاتش به «چکش» معروف بود.

حادثه 24 -  هاروی کاریگنان، جنایتکار مخوف آمریکایی که به اتهام قتل زنان و دختران به حبس ابد محکوم شده بود، در 95سالگی به کام مرگ فرورفت. این مرد که گفته می‌شود بیش از 5زن را به قتل رسانده به‌دلیل سبک جنایاتش به «چکش» معروف بود.

به نقل از ایندیپندنت، جنایاتی که «هاروی چکش» مرتکب شد، از سال 1949و در آلاسکا شروع شد. در آن زمان هاروی که در ارتش خدمت می‌کرد به اتهام تجاوز به یک زن و قتل هولناک او و همچنین تجاوز به یک زن دیگر دستگیر شد. او در اداره پلیس به قتل و تجاوز اعتراف کرد و در دادگاه به اعدام محکوم شد، اما تنها 2سال بعد، از مجازات مرگ تبرئه شد؛ چراکه مدتی پس از صدور حکم، مدعی شد که بی‌گناه است و افسر بازجو به او گفته بود که اگر به قتل اعتراف کند، اعدام نمی‌شود و وی به همین دلیل به ارتکاب قتل اعتراف کرده بود.

این ادعای هاروی پس از بررسی‌های انجام شده در دادگاه پذیرفته و او از اتهام قتل درجه یک و مجازات مرگ تبرئه شد، اما باید به اتهام تجاوز به یک زن دیگر در زندان می‌ماند.

زندان آلکاتراس

هاروی برای تحمل دوران حبس به یکی از مخوف‌ترین و معروف‌ترین زندان‌های آمریکا یعنی آلکاتراس منتقل شد. او 9سال را در این زندان سپری کرد تا اینکه با درخواست آزادی مشروط او موافقت و وی از زندان آزاد شد. اما آزادی این مرد جنایتکار دوام چندانی نداشت و او بار دیگر به زندان بازگشت؛ چراکه تنها چند‌ماه بعد از آزادی مشروط به اتهام سرقت دستگیر و به 4سال حبس محکوم و به زندان بازگردانده شد تا اینکه در 2مارس 1964و با پایان یافتن دوران محکومیتش، آزاد شد. اما این بار هم آزادی او فقط چند‌ماه دوام داشت و وی به اتهام سرقت در واشنگتن دستگیر شد و بار دیگر به زندان افتاد. هاروی چند سال دیگر را هم در زندان گذراند تا اینکه اواخر دهه 60میلادی آزاد شد.

قتل‌های سریالی

چند سال از آزادی چندباره هاروی گذشته بود که در 15اکتبر 1972، جسد دختری 19ساله به نام لزلی لورا براک در واشنگتن پیدا شد. او با ضربات متعدد جسمی سخت که به سرش وارد شده بود به قتل رسیده بود.

کمتر از یک سال پس از این جنایت، کتی سومیلر 15ساله با شگردی مشابه به قتل رسید. او اوایل سال 1973ناپدید شد و چند روز بعد جسدش در منطقه‌ای در خارج از شهر توسط 2جوان که برای پیاده‌روی به آنجا رفته بودند، پیدا شد. این دختر نوجوان نیز بر اثر اصابت ضربات هولناکی که به سرش وارد شده بود به قتل رسیده بود.

نجات‌یافته

چند‌ماه از دومین جنایت گذشته و پلیس معتقد بود که قاتل هر دو دختر یک نفر است. در این مدت شاهدی پیدا شد که مدعی بود یکی از قربانیان را آخرین بار سوار بر خودروی مردی به نام هاروی دیده است؛ هر چند هاروی به‌عنوان مظنون بازداشت شد، اما ادعا کرد که بی‌گناه است و در نهایت نیز پلیس وی را آزاد کرد. چند‌ماه از این ماجرا گذشته بود که این بار دختری 13ساله هدف حمله قاتل سریالی قرار گرفت، اما توانست نجات پیدا کند. او که به‌شدت مجروح شده بود به پلیس گفت که مرد جنایتکار پس از حمله به وی، او را مورد تعرض قرار داده و با چکش به سرش زده و بعد هم وی را رها کرده و گریخته است. مشخصاتی که دختر نوجوان از ضارب داد، همان مشخصات هاروی بود، اما هیچ اثری از این مرد نبود.

قتل همسر

پلیس در جریان تحقیقات خود متوجه شد که هاروی در سال 1974، با زنی 29ساله به نام آیلین هانلی ازدواج و زندگی مشترکش را در مینه‌سوتا آغاز کرده، اما تنها چند‌ماه پس از این ازدواج، همسرش او را ترک کرده است. این زن مدتی پس از جدایی از هاروی ناپدید شد تا اینکه 5هفته بعد، جسدش در اطراف شهر پیدا شد. روی جمجمه‌اش آثار اصابت ضربات چکش وجود داشت و پلیس حدس می‌زد که قاتل وی کسی نیست جز هاروی که حالا تبدیل به یک قاتل سریالی شده بود. قاتل مخوف که هنوز بازداشت نشده بود، به جنایات خود ادامه می‌داد. او در این مدت به چند دختر نوجوان حمله و به آنها تجاوز کرد، اما همه قربانیانش زنده ماندند تا اینکه در 20سپتامبر 1974، دختری به نام کاترین شولتز 18ساله ناپدید و یک روز بعد جسد او در یک مزرعه ذرت پیدا شد. او بر اثر اصابت ضربات متعدد چکش به سرش به قتل رسیده بود.

چند روز پس از این جنایت بود که پلیس موفق به دستگیری قاتل سریالی شد. هاروی که حالا از سوی رسانه‌ها به «چکش» معروف شده بود، ادعای جنون کرد و گفت که برای ارتکاب قتل‌هایش به او الهام شده است؛ این در حالی بود که روانشناسان پس از معاینات انجام شده اعلام کردند که وی دارای اختلالات روانی و شخصیت ضد‌اجتماعی است. به این ترتیب دادگاه او را به حبس ابد محکوم کرد و این جنایتکار مخوف بار دیگر به زندان منتقل شد تا اینکه چند روز پیش در سلولش به کام مرگ فرورفت. مسئولان زندان مدعی شده‌اند که وی دچار مرگ طبیعی شده و به این ترتیب پرونده سیاه او برای همیشه بسته شد.

تازه ترین رویدادهای جهان را در صفحه اخبار جهان حادثه 24 بخوانید.

صفحه اینستاگرام حادثه 24 را در اینجا دنبال کنید.

ارسال نظر