زمان مطالعه: 1 دقیقه

مصدومیت شدید 2 کودک در انفجار مواد محترقه در پرند

رئیس آتش‌نشانی شهرداری پرند از حادثه یک انفجار بر اثر مواد منفجره دست‌ساز و مجروحیت شدید دو کودک ۱۰ و ۱۲ ساله خبر داد.
20 اسفند 1401
شناسه : 95224
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/95224
272+
بالا
رئیس آتش‌نشانی شهرداری پرند از حادثه یک انفجار بر اثر مواد منفجره دست‌ساز و مجروحیت شدید دو کودک ۱۰ و ۱۲ ساله خبر داد.

حادثه 24 -  رئیس آتش‌نشانی شهرداری پرند از حادثه یک انفجار بر اثر مواد منفجره دست‌ساز و مجروحیت شدید دو کودک ۱۰ و ۱۲ ساله خبر داد.

بهمن سعادتمند رئیس آتش‌نشانی شهرداری پرند اظهار کرد: ظهر امروز حوالی ساعت ۱۳:۴۵ خبری مبنی بر مصدومیت دو کودک بر اثر انفجار مواد محترقه به آتش‌نشانی اعلام شد که همکاران بلافاصله به محل مورد نظر مراجعه کردند.

وی در خصوص مصدومان حادثه گفت: متاسفانه در این حادثه دو کودک ۱٠ و ۱۲ ساله مصدوم و مجروح شدند، یک نفر از ناحیه دست آسیب شدید دیده است که احتمال قطع دست مطرح است و دیگری از ناحیه دست و چشم مصدوم شده است.

رئیس آتش‌نشانی پرند ضمن هشدار به خانواده‌ها و با توجه به اینکه اکثر مواد محترقه‌ای که در این ایام در دسترس جوانان قرار دارد به دلیل دست‌ساز بودن بسیار خطرناک است افزود: مواد منفجره دست‌ساز ترکیبی از چند ماده قابل اشتعال و انفجار شیمیایی تشکیل شده است.

وی اضافه کرد: بعضی از این مواد به قدری حساس هستند که با کمترین حرارت و حتی در اثر انتقال حرارت دست یا نگهداری در جیب و کیف منفجر شده و آسیب‌های زیادی را به افراد وارد می‌کند و انفجار تنها ۲۵۰ گرم از بعضی از این مواد به سادگی می‌تواند یک واحد آپارتمان را تخریب و به ساکنان آن صدمه وارد کند.

آخرین اخبار «حوادث تهران» را در صفحه حوادث تهران حادثه 24 بخوانید.

صفحه اینستاگرام حادثه 24 را در اینجا دنبال کنید.

ارسال نظر