زمان مطالعه: 5 دقیقه

درگیری مرگبار در زندان/ قاتل سریالی مرتکب هفتمین جنایت شد

رامون اسکوبار، قاتل سریالی کالیفرنیا که به جرم قتل 7نفر در زندان به سر می‌برد، هشتمین جنایت هم در پرونده‌اش ثبت کرد و هم‌سلولی‌اش را به قتل رساند.
15 اسفند 1401
شناسه : 95116
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/95116
234+
بالا
رامون اسکوبار، قاتل سریالی کالیفرنیا که به جرم قتل 7نفر در زندان به سر می‌برد، هشتمین جنایت هم در پرونده‌اش ثبت کرد و هم‌سلولی‌اش را به قتل رساند.

حادثه 24 -  رامون اسکوبار، قاتل سریالی کالیفرنیا که به جرم قتل 7نفر در زندان به سر می‌برد، هشتمین جنایت هم در پرونده‌اش ثبت کرد و هم‌سلولی‌اش را به قتل رساند.

چند روز پیش جسد خوان ویلانووا 53ساله که تنها 3ماه از انتقالش به زندان ایالتی در شهر دلانو در کالیفرنیا می‌گذشت در سلولش پیدا شد. هرچند هنوز جزئیاتی از نحوه به قتل رسیدن این مرد منتشر نشده، اما آنچه در این حادثه توجه رسانه‌ها را جلب کرد، هم‌سلولی بودن خوان ویلانووا با یک قاتل سریالی معروف به نام رامون اسکوبار است. براساس اطلاعات منتشر شده از سوی پلیس، ویلانووا که مدتی قبل به جرم تجاوز جنسی شدید به یک کودک زیر 14سال در لس‌آنجلس دستگیر شده بود، در دادگاه به حبس ابد محکوم شده و از 3‌ماه قبل به زندان شهر دلانو منتقل و با رامون اسکوبار هم‌سلولی شده بود. تا اینکه صبح روز جمعه، جسد بی‌جانش در داخل سلول پیدا شد و بررسی‌های اولیه نشان داد که او به قتل رسیده است. تنها کسی که می‌تواند عامل این جنایت باشد، هم‌سلولی مقتول یعنی رامون اسکوبار است، مردی که کوله‌باری از جرم و جنایت در پرونده‌اش ثبت شده و دوران محکومیتش را در زندان می‌گذراند. این جنایتکار سریالی، نخستین قتل خود را در سال2018 رقم زد. او عموی 65ساله خود را در خانه‌اش به قتل رساند و جسد او را در جایی دورافتاده دفن کرد. پس از این ماجرا، خواهر مقتول که با گم‌شدن برادرش جست‌وجو برای پیداکردن او را آغاز کرده بود، به رامون مشکوک شد و همین باعث شد که رامون او را نیز به قتل برساند.

قاتل بی‌رحم پس از قتل عمه و عمویش، به کالیفرنیا گریخت و تصمیم گرفت در کمپ‌های بی‌خانمان‌ها در اطراف لس‌آنجلس مخفی شود. زندگی او در میان بی‌خانمان‌ها آغاز شد تا اینکه وی تصمیم گرفت به جنایاتش ادامه دهد. نخستین قربانی او، یکی از بی‌خانمان‌ها بود. در نیمه‌های شب و زمانی که مرد بی‌خانمان در خواب بود، رامون به او حمله کرد و با ضربات چوب بیسبال به سرش، وی را به‌شدت مجروح کرد اما این مرد زنده ماند و در بیمارستان بستری شد. قاتل سریالی 2روز بعد به بی‌خانمان دیگری که در ساحل سانتامونیکا خوابیده بود، حمله کرد و با ضربات چوب بیسبال او را به قتل رساند. رامون اسکوبار با چوب بیسبال خود به 3مرد بی‌خانمان دیگر هم در لس‌آنجلس حمله کرد تا اموال آنها را سرقت کند. 2نفر از این افراد توسط او به قتل رسیدند اما سومین نفر جان سالم به دربرد. ششمین نفری که مرد جنایتکار به قتل رساند، بی‌خانمان نبود. این مرد برای ماهیگیری به سانتا مونیکا رفته و ظاهرا تصمیم گرفته بود شب را در آنجا بگذراند که در نیمه‌های شب هدف حمله مرد جنایتکار قرار گرفت و به قتل رسید و اموالش به سرقت رفت. 4روز بعد از این جنایت، قاتل سریالی به مردی 63ساله در خیابانی در مرکز شهر لس‌آنجلس حمله کرد و با چوب بیسبال او را به قتل رساند. اما تنها دقایقی بعد از این حمله مرگبار بود که با حضور پلیس در محل حادثه، ‌شناسایی و دستگیر شد. او پس از دستگیری در سال2018 به اتهام قتل 7نفر و حمله و مجروح‌کردن 5نفر دیگر در دادگاه محاکمه شد اما ادعا کرد که بی‌گناه است و به این ترتیب تا زمان صدور حکم قطعی، به زندان شهر دلانو منتقل شد تا اینکه چند روز پیش و در جریان حادثه‌ای که هنوز جزئیات بیشتری از آن مرتکب نشده، هم‌سلولی خود را به قتل رساند و آمار قربانیان خود را به 8نفر افزایش داد.

تازه ترین رویدادهای جهان را در صفحه اخبار جهان حادثه 24 بخوانید.

صفحه اینستاگرام حادثه 24 را در اینجا دنبال کنید.

ارسال نظر