زمان مطالعه: 2 دقیقه

افزایش کشتار غیرمجاز اسب در کردستان

مدیرکل دامپزشکی کردستان نسبت به افزایش کشتار غیرمجاز و غیربهداشتی هشدار داد و گفت: پس از افزایش قیمت گوشت قرمز، کشتار غیرمجاز اسب در استان افزایش داشته است.
13 اسفند 1401
شناسه : 95074
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/95074
246+
بالا
مدیرکل دامپزشکی کردستان نسبت به افزایش کشتار غیرمجاز و غیربهداشتی هشدار داد و گفت: پس از افزایش قیمت گوشت قرمز، کشتار غیرمجاز اسب در استان افزایش داشته است.

 حادثه 24 -  مدیرکل دامپزشکی کردستان نسبت به افزایش کشتار غیرمجاز و غیربهداشتی هشدار داد و گفت: پس از افزایش قیمت گوشت قرمز، کشتار غیرمجاز اسب در استان افزایش داشته است.

مجتبی ورمقانی اظهار داشت: بنا به بررسی‌های به عمل آمده و بازدیدهای انجام شده در هفته‌های اخیر و پس از افزایش قیمت گوشت قرمز، موارد کشتار غیرمجاز و غیربهداشتی دام از جمله اسب در سطح استان افزایش یافته است.

مدیرکل دامپزشکی کردستان اضافه کرد: با این روند، در آینده نزدیک موارد بیماری‌های مشترک بین انسان و دام در سطح استان افزایش می‌یابد.

وی تصریح کرد: از آنجایی که در کشتار غیرمجاز و غیربهداشتی (‌قصابی‌های خانگی) هیچ گونه نظارتی قبل، حین و پس از کشتار وجود ندارد از هم استانی‌های عزیز درخواست می‌شود که از مصرف این گوشت‌ها خودداری نموده و نسبت به تهیه گوشت مورد نیاز خود از مراکز مجاز دارای لیبل و مهر دامپزشکی اقدام نمایند.

ورمقانی خاطرنشان کرد: در تمامی کشتارگاه‌های دام استان کردستان، ناظران اداره‌کل دامپزشکی مستقر هستند و بر چرخه کشتار تا عرضه در استان نظارت می‌کنند.

وی یادآوری کرد: از ابتدای سال جاری بیش از 17 تن گوشت گوسفند و بره، بیش از 2 تن گوشت بز و بزغاله و نزدیک به 42 تن گوشت گاو و گوساله بیمار و غیرقابل مصرف قبل از ورود به سفره مردم را حذف کرده‌اند در حالی که در کشتار غیرمجاز و غیربهداشتی هیچ نظارتی وجود نداشته و سوداگران با تبلیغات دروغین نسبت به کشتار و فروش دام‌های مردار و بیمار اقدام می‌کنند.

ورمقانی در بخش پایانی صحبت‌هایش از اجرای طرح تشدید نظارت بهداشتی از امروز در استان خبر داد و از مردم کردستان خواست تا موارد کشتار غیرمجاز و غیربهداشتی انواع دام از جمله اسب و دیگر دام‌ها را به سامانه پیغامگیر شبانه‌روزی ۱۵۱۲ و یا شماره موبایل ۰۹۱۸۳۷۹۲۳۵۰ اطلاع دهند.

آخرین اخبار «حوادث کردستان» را در صفحه حوادث کردستان و حوادث سنندج حادثه 24 بخوانید.

صفحه اینستاگرام حادثه 24 را در اینجا دنبال کنید.

ارسال نظر