زمان مطالعه: 2 دقیقه

عامل تهدید و اخاذی از دانش آموزان ملاردی در برنامه شاد دستگیر شد

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی ویژه غرب استان تهران از دستگیری عامل تهدید و اخاذی در شبکه آموزشی شاد و روبیکا خبر داد.
09 اسفند 1401
شناسه : 94976
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/94976
276+
بالا
رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی ویژه غرب استان تهران از دستگیری عامل تهدید و اخاذی در شبکه آموزشی شاد و روبیکا خبر داد.

حادثه 24 -  رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی ویژه غرب استان تهران از دستگیری عامل تهدید و اخاذی در شبکه آموزشی شاد و روبیکا خبر داد.

سرهنگ سید نظام موسوی با اشاره به دستگیری عامل تهدید دانش آموزان اظهار کرد: در پی اعلام شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه فردی در شبکه آموزشی شاد با طرح دوستی با فرزندش اعتماد وی را جلب کرده و با دریافت اطلاعات خصوصی خانوادگی‌شان اقدام به تهدید و اخاذی از این دانش‌آموز کرده، بلافاصله موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا شهرستان ملارد قرار گرفت.

وی افزود: کارشناسان این پلیس پس از ثبت اظهارات شاکی اقدامات اولیه را آغاز کردند و در بررسی‌های به عمل آمده، متهم شناسایی و برابر دستور قضایی دستگیر و به پلیس فتا شهرستان انتقال داده شد.

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی ویژه غرب استان تهران در ادامه گفت: پس از انجام اقدامات فنی و تخصصی کارشناسان اداره مبارزه با جرائم سازمان یافته پلیس فتا شهرستان ملارد؛ متهم مورد بازجوئی قرار گرفت که ابتدا منکر ایجاد مزاحمت شد اما در نهایت طی مواجهه با ادله موجود به ناچار لب به اعتراف گشود و اظهار ندامت کرد.

موسوی افزود: متهم پرونده در اظهارات خود عنوان داشته که با جلب اعتماد کاربران در شبکه‌های اجتماعی از قبیل شاد و روبیکا اقدام به دریافت اطلاعات شخصی و خصوصی کاربران می‌کنم و سر فرصت آن‌ها را تهدید به انتشار اطلاعات و سپس از آن‌ها اخاذی می‌کنم که در نهایت پرونده به همراه متهم جهت سیر مراحل قانونی، تحویل مرجع قضائی شد.

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی ویژه غرب استان تهران  در پایان خاطر نشان کرد: یکی از مهم‌ترین اصول فضای مجازی حفظ حریم خصوصی کاربران در آن است که می‌بایست خانواده‌ها به‌صورت شفاف و دقیق با فرزندان خود مطرح کنند همچنین هوشیار باشند که کلاهبرداران و مجرمان اینترنتی در تمامی بسترها می‌توانند اقدام به فریب کاربران و سوءاستفاده از آن‌ها کنند.

آخرین اخبار «حوادث تهران» را در صفحه حوادث تهران حادثه 24 بخوانید.

صفحه اینستاگرام حادثه 24 را در اینجا دنبال کنید.

ارسال نظر