زمان مطالعه: 4 دقیقه

آتش‌سوزی هولناک در کارخانه تولیدی مبل شهرک صنعتی نصیرآباد

آتش‌سوزی کارخانه تولیدی صنایع چوبی و مبل در شهرک صنعتی نصیرآباد با تلاش چند ساعته آتش‌نشانی‌های شهرستان رباط‌کریم و سایر شهرها اطفاء حریق شد.
03 اسفند 1401
شناسه : 94797
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/94797
146+
بالا
آتش‌سوزی کارخانه تولیدی صنایع چوبی و مبل در شهرک صنعتی نصیرآباد با تلاش چند ساعته آتش‌نشانی‌های شهرستان رباط‌کریم و سایر شهرها اطفاء حریق شد.

حادثه 24 -  آتش‌سوزی کارخانه تولیدی صنایع چوبی و مبل در شهرک صنعتی نصیرآباد با تلاش چند ساعته آتش‌نشانی‌های شهرستان رباط‌کریم و سایر شهرها اطفاء حریق شد.

احمد باقری کیا مدیر شهرک صنعتی نصیرآباد شهرستان رباط‌کریم در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری تسنیم در شهرستان رباط‌کریم از آتش سوزی کارخانه تولیدی مبل فاما در شهرک صنعتی نصیرآباد خبر داد و گفت: صبح امروز حدود ساعت 9.30، کارخانه تولید مصنوعات چوبی و مبل و صندلی فاما در شهرک صنعتی نصیرآباد دچار حریق شد که توسط اکیپهای آتش نشانی شهرک صنعتی نصیر آباد، نصیر شهر، رباط کریم، گلستان، پرند و بالغ بر ده دستگاه کامیون اتش نشانی و 6 دستگاه تانکر آب با نفرات واحد انتظامات شهرک صنعتی که اموزش اتش نشانی دیده اند جمعا حدود سی نفر در اطفای حریق حضور داشتند که پس از چند ساعت تلاش بی وقفه موفق به اطفای حریق شدند.

وی افرود: متاسفانه در این حادثه به کارخانه مذکور خسارت مالی بسیار سنگینی با پیش بینی اولیه خسارت بالغ بر 20 میلیارد تومان بوده است و خوشبختانه این حادثه خسارت جانی دربر نداشته است.

مدیرعامل شهرک صنعتی نصیرآباد در پایان خاطرنشان کرد: از کارخانجات و کارگاه های تولیدی مستقر در شهرک صنعتی درخواست داریم تا نکات ایمنی را رعایت کنند و نسبت به جداسازی مواد اشتعالزا اقدام کنند تا بتوانند با رعایت این موارد میزان خسارت احتمالی در حوادث را کاهش دهند.

آتش در کارگاه مبل‌سازی پرند مهار شد

مدیرعامل آتش‌نشانی رباط‌کریم گفت: دود غلیظ و سیاه در محدوده شهرک صنعتی پرند ناشی از آتش‌سوزی در انبار رنگ و پارچه کارگاه تولید مبلمان بود که با کمک 5 ایستگاه آتش‌نشانی شهرستان‌های پیرامونی به طور کامل اطفا شد.

حمید رزاقی مدیرعامل آتش‌نشانی رباط‌کریم در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم در رباط‌کریم، با اشاره به اطفای کامل حریق در یک واحد تولیدی اظهار داشت: در حدود ساعت 9:30 صبح امروز حادثه آتش‌سوزی در شهرک صنعتی پرند به ایستگاه آتش‌نشانی اعلام و در پی آن تمامی ظرفیت اطفای حریق شهرستان به محل حادثه اعزام شدند.

وی با اشاره به وجود دود غلیظ و سیاه در محدوده شهرک صنعتی افزود: حادثه آتش‌سوزی در انبار رنگ و پارچه یک کارگاه تولید مبلمان در شهرک صنعتی پرند اتفاق افتاده بود که به دلیل گستردگی حریق از 5 ایستگاه شهرستان‌های پیرامونی نیز کمک گرفته شد.

مدیرعامل آتش‌نشانی رباط‌کریم در ادامه گفت: آتش از قسمت رنگ کاری در این کارگاه شروع شده بود و در حال سرایت به بخش نجاری کارگاه و واحدهای مجاور بود که به کمک همکاران عملیات اطفای حریق انجام و در حدود ساعت 12 عملیات به طور کامل پایان یافت.

11 آتش‌نشان‌ قیامدشت پس از استخدام، در نگهبانی و بازرسی مشغول به کار شدند!

رزاقی تصریح کرد: این حادثه خوشبختانه تلفات جانی نداشته اما خسارات مالی سنگینی را در کارگاه شاهد هستیم اما هنوز اطلاع دقیقی از میزان خسارات اعلام نشده است.

مدیرعامل آتش‌نشانی رباط‌کریم در پایان خاطرنشان کرد: این واحد مبل سازی دپو سنگینی داشته و آتش در بخش رنگ و پارچه اتفاق افتاده که به دلیل وجود مواد نفتی و اسفنج و پارچه دود غلیظ و سیاه و شعله وری زیادی داشته است.

آخرین اخبار «حوادث تهران» را در صفحه حوادث تهران حادثه 24 بخوانید.

صفحه اینستاگرام حادثه 24 را در اینجا دنبال کنید.

ارسال نظر