زمان مطالعه: 1 دقیقه

پشت پرده تهدیدهای واقعی و ویژه علیه کارمندان اینترنشنال

وزیر امنیت انگلیس در ادعایی اثبات نشده به مجلس عوام این کشور گفت که ۱۵ تهدید موثق از سوی ایران علیه شهروندان انگلیسی و افراد مقیم این کشور وجود داشته است.
02 اسفند 1401
شناسه : 94747
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/94747
248+
بالا
وزیر امنیت انگلیس در ادعایی اثبات نشده به مجلس عوام این کشور گفت که ۱۵ تهدید موثق از سوی ایران علیه شهروندان انگلیسی و افراد مقیم این کشور وجود داشته است.

حادثه 24 -  وزیر امنیت انگلیس در ادعایی اثبات نشده به مجلس عوام این کشور گفت که ۱۵ تهدید موثق از سوی ایران علیه شهروندان انگلیسی و افراد مقیم این کشور وجود داشته است.

به گزارش روزنامه فایننشال تایمز، تام توگندهات، وزیر امنیت انگلیس به دنبال اعلام انتقال بولتن‌های خبری شبکه فارسی زبان خارجی ایران اینترنشنال از لندن به واشنگتن به دلیل آن‌چه «تهدید خبرنگاران و کارمندان» این شبکه خوانده شده است، در مجلس عوام این کشور مدعی شد که در طی یک سال، ۱۵ تهدید موثق آدم‌ربایی یا قتل  از سوی ایران علیه شهروندان انگلیسی یا افراد مقیم انگلیس وجود داشته است.

توگندهات مدعی شد که تهدیدهای «واقعی و ویژه‌ای» علیه کارمندان این شکبه فارسی‌زبان وجود داشته است. سرویس‌های امنیتی تهران  با گروه‌های سازمان‌یافته تبهکار همکاری می‌کنند و من می‌توانم به مجلس و مردم اطمینان بدهم که ما به سراغ تمامی کسانی که با آن‌ها همکاری می‌کنند، خواهیم رفت.

او همچنین مدعی شد که ایران به دنبال کسب اطلاعات از افراد یهودی و اسراییلی برای آماده کردن مقدمات «عملیات‌های مهلک آینده» بوده است.

وزیر امنیت انگلیس همچنین گفت که با همتایانش در فرانسه، آلمان و آمریکا درباره این تهدیدها گفت‌وگو کرده است.

تاکنون سفارت ایران در لندن واکنشی نسبت به ادعاهای توگندهات نداشته است.

آخرین اخبار روز را در صفحه اخبار روز حادثه 24 بخوانید.

صفحه اینستاگرام حادثه 24 را در اینجا دنبال کنید.

ارسال نظر