زمان مطالعه: 3 دقیقه

زمان اجرای قانون رتبه‌بندی معلمان طرح مهرآفرین مشخص شد

رئیس کمیسیون آموزش مجلس گفت: طبق نامه رسمی معاونت قوانین مجلس، زمان اجرای این قانون، ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ است.
11 بهمن 1401
شناسه : 94275
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/94275
512+
بالا
رئیس کمیسیون آموزش مجلس گفت: طبق نامه رسمی معاونت قوانین مجلس، زمان اجرای این قانون، ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ است.

حادثه 24 -  رئیس کمیسیون آموزش مجلس گفت: طبق نامه رسمی معاونت قوانین مجلس، زمان اجرای این قانون، ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ است.

رئیس کمیسیون آموزش مجلس با اشاره به استعلام رسمی اخذ شده پیرامون زمان اجرای قانون رتبه‌بندی معلمان برای معلمان طرح مهرآفرین، گفت: طبق نامه رسمی معاونت قوانین مجلس، زمان اجرای این قانون، ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ است.

علیرضا منادی سفیدان رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به استعلام حقوقی اخذ شده از معاونت قوانین مجلس شورای اسلامی برای اجرای قانون رتبه‌بندی معلمان برای معلمان طرح مهرآفرین، گفت: معاونت قوانین مجلس، زمان اجرای قانون برای معلمان را ۳۱ شهریور ماه ۱۴۰۰ اعلام کرد.

متن استعلام و پاسخ معاونت قوانین به نامه رئیس کمیسیون آموزش به شرح ذیل است:

سلام علیکم

احتراماً مستحضرید با تصویب قانون نظام رتبه بندی معلمان کلیه معلمان از جمله معلمان طرح مهر آفرین از تاریخ ۱۴۰۰/۶/۳۱ مشمول دریافت فوق العاده رتبه بندی شدند و نیز با رأی هیات تطبیق مصوبات دولت با قوانین مجلس شورای اسلامی آیین نامه اجرایی این قانون جهت رتبه بندی معلمان طرح مهر آفرین اصلاح و این معلمان نیز از تاریخ مزبور شامل رتبه بندی شدند.

متاسفانه وزارت آموزش و پرورش با برداشت ناصحیح از بند (۹) ماده واحده قانون اصلاح قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور و ترمیم حقوق کارکنان و بازنشستگان کشوری و لشگری مصوب ۱۴۰۱/۸/۸، زمان اجرای رتبه بندی برای معلمان طرح مهرآفرین را ۱۴۰۱/۷/۱ محاسبه نموده است. این در حالی است که اولاً معلمان طرح مهر آفرین با توجه به رای هیات تطبیق مصوبات، مشغول قانون رتبه بندی از تاریخ ۱۴۰۰/۶/۳۱ بوده اند. ثانیا بند (۹) ماده واحده قانون اصلاح قانون بودجه سال ۱۳۰۱ در مقام بیان حذف آزمون مجدد و صدور شناسه برای معلمان طرح مهر آفرین بوده است. نه عوض کردن تاریخ شمول این معلمان به یکسال بعد. با عنایت به مطالب فوق الذکر، لطفاً موضوع را بررسی و نظر خود را به این کمیسیون ارسال فرمایید.

پاسخ معاونت قوانین به این نامه نیز به شرح ذیل است:

جناب آقای دکتر منادی سفیدان

رئیس محترم کمیسیون ،آموزش تحقیقات و فناوری

سلام علیکم

احتراماً بازگشت به نامه شماره ۹۱۴۹۳ مورخ ۱۲۰۱/۹/۲۳ جنابعالی در خصوص تاریخ اجرای رتبه بندی در مورد معلمان طرح مهر آفرین و با عنایت به بررسیهای به عمل آمده نظر حقوقی این معاونت به شرح زیر باستحضار می رسد:

نظر به اینکه قانونگذار در بند (۹) قانون اصلاح قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور و ترمیم حقوق بازنشستگان کشوری و | لشکری در مقام بیان لغو شرط برگزاری آزمون مجدد برای معلمان طرح مهر آفرین بوده و آنها را همانند سایر معلمان مشمول . فوق العاده رتبه بندی دانسته است فلذا نظام رتبه بندی برای معلمان طرح مهر آفرین جب تبصره (۳) ماده (۶) قانون نظام رتبه بندی معلمان نیز از تاریخ ۱۴۰۰/۶/۳۱ اعمال می گردد.

آخرین اخبار اجتماعی را در صفحه اخبار اجتماعی حادثه 24 بخوانید.

صفحه اینستاگرام حادثه 24 را در اینجا دنبال کنید.

ارسال نظر