زمان مطالعه: 2 دقیقه

آبروی دختر جوان در یزد رفت

رئیس پلیس فتا استان یزد از شناسایی و دستگیری فردی خبر داد که اقدام به اخاذی و تهدید به انتشار تصاویر خصوصی دختر جوان یزدی کرده بود.
02 بهمن 1401
شناسه : 93939
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/93939
261+
بالا
رئیس پلیس فتا استان یزد از شناسایی و دستگیری فردی خبر داد که اقدام به اخاذی و تهدید به انتشار تصاویر خصوصی دختر جوان یزدی کرده بود.

حادثه 24 -  رئیس پلیس فتا استان یزد از شناسایی و دستگیری فردی خبر داد که اقدام به اخاذی و تهدید به انتشار تصاویر خصوصی دختر جوان یزدی کرده بود.

سرهنگ «مرتضی ابوطالبی» در خصوص جزئیات این خبر گفت: در پی شکایت شخصی مبنی بر تهدید و اخاذی برای انتشار تصاویر شخصی در فضای مجازی توسط فردی که دوست مجازی شده بود، موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا این استان قرار گرفت.

وی افزود: شاکی در اظهارات اولیه خود بیان کرد؛ مدتی است از طریق اینستاگرام با فردی در فضای مجازی آشنا شدم که با سوء استفاده از اعتمادم و به بهانه نشان دادن عکس‌های من به خانواده‌اش و راضی کردن آنها برای خواستگاری و ازدواج، عکس و تصاویر خصوصی‌ام را درخواست کرد و من نیز ارسال کردم.

رئیس پلیس فتای استان گفت: در ادامه مشخص شد متهم با این شیوه، ضمن تهدید به انتشار تصاویر در فضای مجازی، قصد اخاذی از وی را دارد.

این مقام مسئول در ادامه افزود: پس از بررسی اظهارات شاکی و جمع آوری مستندات لازم، متهم مورد شناسایی قرار گرفت و با هماهنگی مقام قضایی به پلیس فتا احضار شد.

سرهنگ ابوطالبی گفت: در ابتدا متهم منکر بزه ارتکابی شد ولی پس از مواجهه با مدارک و مستندات احصاء شده توسط کارشناسان این پلیس به ‌ناچار لب به اعتراف گشود و گفت به علت مشکلات مالی و دریافت پول اقدام به تهدید شاکی کرده است.

این مقام سایبری در توصیه به شهروندان خاطرنشان کرد: در حفظ و نگهداری اطلاعات شخصی و خانوادگی خود نهایت دقت را به عمل آورده و از ارسال آن‌ها به افراد غریبه جداً خودداری کنید.

سرهنگ ابوطالبی در پایان به کاربران فضای مجازی توصیه کرد: درصورتی‌ که با چنین مواردی برخورد کردند موضوع را سریعاً از طریق سایت پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir بخش تماس با ما با کارشناسان پلیس فتا در میان بگذارند.

آخرین اخبار «حوادث یزد» را در صفحه حوادث یزد حادثه 24 بخوانید.

صفحه اینستاگرام حادثه 24 را در اینجا دنبال کنید.

ارسال نظر