زمان مطالعه: 1 دقیقه

مرگ هولناک 4 نفر به دست قاتل خاموش در سبزوار

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی سبزوار از جان باختن ۴ نفر بر اثر مسمومیت با گاز منوکسید کربن در این شهرستان خبر داد.
27 دی 1401
شناسه : 93809
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/93809
113+
بالا
رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی سبزوار از جان باختن ۴ نفر بر اثر مسمومیت با گاز منوکسید کربن در این شهرستان خبر داد.

حادثه 24 -  رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی سبزوار از جان باختن ۴ نفر بر اثر مسمومیت با گاز منوکسید کربن در این شهرستان خبر داد.

دکتر عباس کافی خاطرنشان کرد: از ابتدای دیماه امسال بر اثر برودت هوا و قطعی گاز، ۴ نفر از هم‌وطنان به دلیل مسمومیت با گاز مونوکسید کربن جان خود را از دست دادند.

وی عنوان کرد: در چند هفته اخیر اورژانس ۱۱۵ طی ۹ مأموریت به ۱۳ نفر از همشهریان که با گاز CO دچار مسمومیت شده بودند ارائه خدمات داشته که ۱۰ نفر به علت وخامت حال به مراکز درمانی منتقل و ۴ نفر نیز جان خود را از دست دادند.

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی سبزوار تصریح کرد: با توجه به بحران اخیر و افت فشار گاز این روزها و طرح یک اتاق گرم و یک بخاری مردم توجه داشته باشند در صورتی که از بخاری نفتی و یا کپسول گاز برای گرم کردن فضای منزل استفاده می‌کنند حتماً لوله بخاری و منافذ خروج اکسیژن را با دقت بررسی کنید.

وی افزود: به لحاظ اینکه گاز مونوکسید کربن گاز بدون بو بوده و به تدریج سطح اکسیژن خون را پایین می‌آورد بنابراین استشمام این گاز بسیار خطرناک است.

کافی گفت: معمولاً مسمومیت با گاز منوکسیدکربن چند نفری است و افراد قبل از انتقال به مراکز درمانی فوت می‌شوند لذا از مردم درخواست می‌شود تا در رعایت اصول پیشگیری قبل از مسمومیت نهایت دقت نظر را در استفاده از وسایل گرمایشی داشته باشند.

آخرین اخبار «حوادث خراسان رضوی» را در صفحه حوادث خراسان رضوی و حوادث مشهد حادثه 24 بخوانید.

صفحه اینستاگرام حادثه 24 را در اینجا دنبال کنید.

ارسال نظر