زمان مطالعه: 3 دقیقه

ماهک، دختر یک ساله مشهدی، تازه ترین قربانی قاتل خاموش

«قاتل نامرئی» روز گذشته جان دختر بچه ای را گرفت و در حالی که برادر او از مرگ نجات یافت پدر و مادرش در مرکز درمانی با مرگ جدال می کنند.
19 دی 1401
شناسه : 93560
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/93560
558+
بالا
«قاتل نامرئی» روز گذشته جان دختر بچه ای را گرفت و در حالی که برادر او از مرگ نجات یافت پدر  و مادرش در مرکز درمانی با مرگ جدال می کنند.

حادثه 24 - «قاتل نامرئی» روز گذشته جان دختر بچه ای را گرفت و در حالی که برادر او از مرگ نجات یافت پدر  و مادرش در مرکز درمانی با مرگ جدال می کنند.

این حادثه هولناک شب گذشته هنگامی فاش شد که تماس های زن میان سالی با  دخترش بی پاسخ ماند. او شب هنگام وقتی دلشوره عجیبی گرفت به طرف طبرسی 64 به راه افتاد و وارد خیابان کافی شد اما کسی در حیاط را نگشود. زمانی که زن میان سال با کمک همسایگان  موفق شد به داخل منزل راه یابد، ناگهان صحنه دلخراشی مقابل دیدگانش قرار گرفت. محیا نوه 5 ساله اش تلو تلو می خورد و از دهان ماهک (دختربچه یک ساله) نیز کف بیرون زده بود. او هراسان در حمام را گشود و با پیکر نیمه جان دختر و دامادش مواجه شد. مادر بزرگ کودکان وحشت زده، ماجرا را به همسایگان اطلاع داد و بدین ترتیب امدادگران اورژانس، در حالی پیکرهای اعضای این خانواده را به بیمارستان شهید هاشمی نژاد مشهد انتقال دادند که «ماهک» جان خود را از دست داد و  پدر 34 ساله  خانواده نیز به کما رفت.

در همین حال با گزارش این ماجرای غم انگیز به نیروهای انتظامی، گروهی از افسران دایره تجسس با هدایت سرگرد لطفی (رئیس کلانتری رسالت) عازم محل حادثه شدند و با دستورات ویژه قاضی دکتر صادق صفری (قاضی ویژه قتل عمد مشهد) به تحقیق در این باره پرداختند. بررسی های مقدماتی آنان بیانگر آن بود که اعضای خانواده به دلیل نشتی گاز منواکسید کربن از آبگرمکن منزل در دام «قاتل نامرئی» افتاده و دچار گاز گرفتگی شده اند. گزارش روزنامه خراسان حاکی است: با دستور قاضی شعبه 208 دادسرای عمومی و انقلاب مشهد، جسد قربانی کوچک این حادثه به پزشکی قانونی انتقال یافت و منزل استیجاری مذکور نیز در حالی توسط پلیس پلمب شد که زن میان سال مدعی بود چند بار به صاحبخانه به دلیل نشتی گاز آبگرمکن هشدار داده بودند!

از سوی دیگر نیز بررسی های کارشناسی امدادگران آتش نشانی مشهد برای تشخیص علت دقیق ماجرای گازگرفتگی با نظارت آتشپاد دوم مهدی رضایی(معاون عملیات آتش نشانی) آغاز شده است. گزارش روزنامه خراسان حاکی است: با توجه به گزارش های هواشناسی و سردی هوا در روزهای آینده، معاون عملیات آتش نشانی مشهد به شهروندان توصیه کرد: از بستن کامل روزنه ها و منافذ در و پنجره های منازل مسکونی خودداری و حتما از کلاهک های اچ مانند (H) در انتهای دودکش های پشت بام استفاده کنند. آتشپاد دوم مهدی رضایی افزود: سردبودن لوله دودکش  یا شعله نارنجی رنگ، نتیجه ناقص سوزی لوازم گرمایشی مانند بخاری و آبگرمکن است بنابراین بلافاصله مسیر خروجی گاز منواکسید کربن باید بررسی شود. وی همچنین هشدار داد: در روزهای سرد وارونگی هوا ایجاد می شود که آمار گاز گرفتگی ها افزایش می یابد بنابراین شهروندان در صورتی که با علایمی مانند سرگیجه، سردرد  یا حالت تهوع روبه رو شدند بلافاصله با مراکز امدادی و درمانی تماس بگیرند.

آخرین اخبار «حوادث خراسان رضوی» را در صفحه حوادث خراسان رضوی و حوادث مشهد حادثه 24 بخوانید.

صفحه اینستاگرام حادثه 24 را در اینجا دنبال کنید.

ارسال نظر