زمان مطالعه: 5 دقیقه

قتل فجیع پدر به دست پسرش در لواسان/ کشف جسد در چاه‌آب خانه ویلایی‌

جسد پیرمردی که گمشده بود در چاه‌‌آب خانه‌اش در خانه ویلایی در لواسان کشف شد و پسرش به عنوان تنها مظنون پرونده که در بازداشت به سر می‌برد، به قتل اعتراف کرد.
26 آذر 1401
شناسه : 92901
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/92901
375+
بالا
جسد پیرمردی که گمشده بود در چاه‌‌آب خانه‌اش در خانه ویلایی در لواسان کشف شد و پسرش به عنوان تنها مظنون پرونده که در بازداشت به سر می‌برد، به قتل اعتراف کرد.

حادثه 24 -  جسد پیرمردی که گمشده بود در چاه‌‌آب خانه‌اش در خانه ویلایی در لواسان کشف شد و پسرش به عنوان تنها مظنون پرونده که در بازداشت به سر می‌برد، به قتل اعتراف کرد.

اول آبان ماه امسال، زن جوانی سراسیمه به کلانتری 165 لتیان مراجعه کرد و به ماموران پلیس گفت: پدرم در یک خانه‌ ویلایی در روستای برگ‌جهان منطقه لواسان، رفته بود اما هنگامی که به آنجا  رفتم اثری از او پیدا نکردم و حس می‌کنم که اتفاقی برای پدرم افتاده است.

 همین‌کافی بود تا ماموران کلانتری 165 لتیان راهی خانه پیرمرد 67 ساله شوند و تحقیقات ابتدایی را آغاز کنند؛ ماموران پلیس به محض حضور در خانه موردنظر، متوجه بهم ریختگی خانه شدند و ماجرای گمشدن مرد سالخورده را به اداره چهارم پلیس آگاهی (ویژه فقدان) گزارش کردند.

پررنگ شدن فرضیه جنایت برای تیم جنایی

خیلی زود تیمی زبده از کارآگاهان اداره چهارم پلیس آگاهی پای در خانه مرد سالخورده گذاشتند و در بررسی‌های میدانی متوجه شدند دوربین‌های مداربسته به صورت خیلی ماهرانه‌ای در خانه وی جاسازی شده است اما هنگامی که به سراغ آنها رفتند پی بردند، هارد فیلم‌های دوربین‌ به سرقت رفته است همچنین خودروی پژو 405 مرد گمشده در حیاط خانه پارک شده بود.

کارآگاهان اداره چهارم پلیس آگاهی در نخستین گام خودروی پژو 405 را هدف بازرسی قرار دادند که مشخص شد وسایل شخصی مرد 67 ساله از جمله لپ‌تاپ، تلفن‌همراه، کارت بانکی و عینک آفتابی در خودرو قرار دارد و همین سرنخ می‌تواند فرضیه وقوع جنایت را پررنگ کند.

ردپای پسر مرد گمشده در جنایت ویلای لواسان

تیم جنایی در گام بعدی با تجزیه و تحلیل‌های اطلاعاتی پی بردند مرد سالخورده با یک زن میانسال ارتباط دارد و در شب حادثه با او تماس داشته است؛ بدین ترتیب زن جوان به عنوان مطلع هدف تحقیق قرار گرفت و گفت: 2 ماه قبل با مرد گمشده به صورت موقت ازدواج کردم اما خانواده‌ وی مخالف این اتفاق بود، به‌همین خاطرما در خانه‌ای در قرچک زندگی می‌کنیم.

ردپای 2 زن در قتل و آدم‌ربایی دختر افغانستانی

زن میانسال ادامه داد: همسرم روز حادثه تماس گرفت و گفت پسرش قرار است برای تدارکات برگزاری یک جشن تولد به ویلای او در لواسان بیاد اما ساعتی بعد تلفن همراهش خاموش شد.

اظهارات ضد و نقیض پسر مرد گمشده شک تیم جنایی را برانگیخت

پسر جوان خیلی زود بازداشت و به اداره چهارم پلیس آگاهی منتقل شد؛ وی در اتاق بازجویی به تیم تحقیق گفت: هنگامی که به ویلای پدرم در لواسان رفتم او به من گفت قصد دارد خودرویی را در پاکدشت ورامین بخرد و از من خواست تا با هم به آنجا برویم اما پس از اینکه خودروی موردنظر را از نظر فنی بررسی کردیم از یکدیگر جدا شدیم و خبری از او ندارم.

از سوی دیگر، اقدامات اطلاعاتی کارآگاهان دایره چهارم پلیس آگاهی نشان می‌داد پسر جوان روز حادثه در پاکدشت نبوده است که همین موضوع شک تیم جنایی را برانگیخت اما پسر مرد گمشده همچنان ادعا می‌کرد از پدرش خبری ندارد.

کشف لکه‌های خون در ویلای مرد گمشد راز جنایت را فاش کرد

 تیم جنایی برای حل کردن معمای گمشدن پیرمرد سالخورده به همراه تیم تشخیص هویت پلیس آگاهی راهی خانه ویلایی شدند و با اقدامات پلیسی لکه‌های خون پاک شده را در سرویس بهداشتی، فرش، پاگرد درب ورودی ویلا و صندوق عقب خودروی پژو 405 کشف کردند.

همچنین در ادامه نیز یک چوب خونی که ابزار باغبانی بوده کشف شد که بررسی‌ها نشان می‌داد این چوب بر اثر ضربه‌ تخریب شده است!

اعتراف به قتل پدر میانسال در ویلای لواسان و کشف جسد در آب‌چاه

تحقیقات از تنها متهم پرونده ادامه داشت تا اینکه آذرماه جاری پسر جوان پس از مشاهده شواهد و مدارک موجود به جنایت هولناک در ویلای پدری خود اعتراف کرد و مدعی شد سر پدر سالخورده خود را هدف اصابت ضربات مهلک چوب قرار داده و پس از به قتل رساندن وی، جسد مقتول را در آب‌چاه ویلا انداخته است!

کارآگاهان اداره چهارم پلیس آگاهی پس از دریافت اعترافات متهم، با متخصصان پزشکی قانونی ماموران آتش‌نشانی و تیم جنایی راهی لواسان شدند و جسد مقتول را از چاه‌آب ویلا درآوردند.

با دستور مقام قضایی متهم برای روشن شدن زوایای پنهان پرونده در اختیار کارآگاهان اداره دهم پلیس قرار گرفت و تحقیقات همچنان ادامه دارد.

آخرین اخبار «حوادث تهران» را در صفحه حوادث تهران حادثه 24 بخوانید.

صفحه اینستاگرام حادثه 24 را در اینجا دنبال کنید.

ارسال نظر