زمان مطالعه: 2 دقیقه

انتقام گیری خواستگار سمج از دختر جوان در فضای مجازی

رئیس پلیس فتا استان فارس از شناسایی مردی جوان که با ارسال پیام‌های تهدید آمیز در بستر یکی از شبکه‌های اجتماعی برای شاکیه ایجاد مزاحمت می‌کرد، خبر داد.
26 آذر 1401
شناسه : 92888
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/92888
290+
بالا
رئیس پلیس فتا استان فارس از شناسایی مردی جوان که با ارسال پیام‌های تهدید آمیز در بستر یکی از شبکه‌های اجتماعی برای شاکیه ایجاد مزاحمت می‌کرد، خبر داد.

حادثه 24 -  رئیس پلیس فتا استان فارس از شناسایی مردی جوان که با ارسال پیام‌های تهدید آمیز در بستر یکی از شبکه‌های اجتماعی برای شاکیه ایجاد مزاحمت می‌کرد، خبر داد.

سرهنگ امیر حسین سلیمانی، در تشریح این خبر اظهار داشت: در پی مراجعه خانمی جوان که با ارائه مرجوعه قضایی به این پلیس؛ مدعی شده بود فردی ناشناس در فضای مجازی با انتشار مطالب کذب وتهدید آمیز در یکی از شبکه‌های اجتماعی، قصد بدنام کردن وی و خانواده‌اش را دارد، رسیدگی به این پرونده به‌صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

 وی گفت: پس ازحضور شاکیه، پرونده اولیه با هماهنگی مقام قضایی تشکیل شد و با جمع‌آوری مدارک و مستندات مربوطه توسط کارشناسان پلیس فتا، سرانجام متهم مورد شناسایی قرار گرفت و به این پلیس احضار شد.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه متهم چند ماه پیش به خواستگاری دختر جوان رفته بود و جواب رد شنیده بود گفت وی در ابتدا منکر ارتکاب جرم خود شد؛ ولی پس از مواجهه با مدارک و مستندات احصاء شده توسط کارشناسان این پلیس به ناچار لب به اعتراف گشود و دلیل اقدام خود را شنیدن جواب منفی از شاکیه عنوان نمود.

 سرهنگ سلیمانی افزود: برابر قانون هرگونه توهین، اهانت و یا پخش تصاویر شخصی افراد در فضای مجازی جرم محسوب شده وعواقب جبران ناپذیری برای فرد به همراه دارد، لذا رعایت اخلاق در فضای سایبر و به خصوص شبکه‌های اجتماعی امری مهم محسوب می‌شود.

 رئیس پلیس فتا استان فارس خاطر نشان کرد: پلیس فتا به‌صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به شهروندان بوده و کاربران می‌توانند در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش گزارش‌های مردمی و یا با شماره ۰۹۶۳۸۰ با ما در میان بگذارند.

 آخرین اخبار «حوادث فارس» را در صفحه حوادث فارس و حوادث شیراز حادثه 24 بخوانید.

صفحه اینستاگرام حادثه 24 را در اینجا دنبال کنید.

ارسال نظر