زمان مطالعه: 2 دقیقه

دستگیری که کلاهبرداری که طعمه هایش سالمندان بودند

فردی که با شیوه تعویض کارت بانکی افراد مسن و بیسواد، اقدام به کلاهبرداری از آنان می‌کرد، در ساوه دستگیر شد.
23 آذر 1401
شناسه : 92825
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/92825
229+
بالا
فردی که با شیوه تعویض کارت بانکی افراد مسن و بیسواد، اقدام به کلاهبرداری از آنان می‌کرد، در ساوه دستگیر شد.

حادثه 24 -  فردی که با شیوه تعویض کارت بانکی افراد مسن و بیسواد، اقدام به کلاهبرداری از آنان می‌کرد، در ساوه دستگیر شد.

فرمانده انتظامی ساوه از شناسایی و دستگیری و کشف ۵۰ فقره کلاهبرداری از فردی که با شیوه تعویض کارت بانکی افراد مسن و بیسواد، اقدام به کلاهبرداری از آنان می‌کرد، در این شهرستان خبر داد.

 سرهنگ  علی اکبر عیسی آبادی  در تشریح جزئیات این خبر گفت: در پی شکایت تعدادی از شهروندان مسن و بیسواد، مبنی بر سوء استفاده از کارت‌های عابر بانک این افراد و برداشت غیر مجاز از این کارت ها، موضوع در دستور کار ماموران پلیس آگاهی ساوه قرار گرفت.

سرهنگ عیسی آبادی افزود: با توجه به اهمیت موضوع پرونده‌ای در این رابطه تشکیل و تیمی از کارآگاهان پلیس آگاهی ساوه، موضوع را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دادند.

او گفت: در تحقیقات اولیه پلیس از مالباختگان مشخص شد، مدتی است که فردی با حضور در نزدیکی برخی از دستگاه‌های عابر بانک، افراد مسن و بیسواد را شناسایی کرده و به بهانه کمک به این افراد، در ابتدا اعتمادشان را جلب کرده و پس از انجام تراکنش بانکی برای این افراد، در یک فرصت مناسب کارت بانکی آنان را با یک کارت بانکی مشابه عوض و پس از اندک زمانی، اقدام به خالی کردن حسابشان می‌کند.

سرهنگ عیسی آبادی افزود: با انجام تحقیقاتی هدفمند و تخصصی در ادامه روند رسیدگی به این پرونده کلاهبرداری، سرانجام فرد کلاهبردار شناسایی و در عملیات کارآگاهان پلیس ساوه دستگیر و در بازرسی بدنی از او ۲۰ عدد انواع کارت بانکی کشف شد.

فرمانده انتظامی شهرستان ساوه در ادامه گفت: متهم در بازجویی‌های پلیسی به ۵۰ فقره کلاهبرداری از افراد مسن و بی سواد به شیوه تعویض کارت بانکی اعتراف کرد.

او در پایان با اشاره به شناسایی یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از وجوه سرقت شده و عودت این مبلغ به حساب مالباختگان بیان کرد: متهم دستگیر شده در این عملیات، پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به دستگاه قضائی معرفی شد.

آخرین اخبار «حوادث مرکزی» را در صفحه حوادث مرکزی و حوادث اراک حادثه 24 بخوانید.

صفحه اینستاگرام حادثه 24 را در اینجا دنبال کنید.

ارسال نظر