زمان مطالعه: 1 دقیقه

نجات باورنکردنی قاتل اراکی از اعدام

رئیس کل دادگستری استان مرکزی گفت: با تلاش اعضای شعبه ۳۵ شورای حل اختلاف اراک یک محکوم به قصاص به زندگی بازگشت.
08 آذر 1401
شناسه : 92283
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/92283
245+
بالا
رئیس کل دادگستری استان مرکزی گفت: با تلاش اعضای شعبه ۳۵ شورای حل اختلاف اراک یک محکوم به قصاص به زندگی بازگشت.

حادثه 24 -  رئیس کل دادگستری استان مرکزی گفت: با تلاش اعضای شعبه ۳۵ شورای حل اختلاف اراک یک محکوم به قصاص به زندگی بازگشت.

حجت‌الاسلام سید عبدالمهدی موسوی در اینباره اظهار کرد: محکوم علیه م.ح که طی درگیری با فردی در مهرماه سال ۱۳۹۷ وی را به قتل رسانده و با رأی صادره توسط شعبه یک کیفری یک استان مرکزی محکوم به قصاص نفس شده بود، با تلاش‌های مستمر و بی‌وقفه رئیس و اعضای شعبه ۳۵ شورای حل اختلاف مستقر در زندان مرکزی اراک به زندگی بازگشت و طی جلسه‌ای، اولیای دم مقتول سرانجام برای رضای خدا از قصاص نفس قاتل گذشت کرده و رضایت قطعی و کامل آنان اخذ شد.

وی با اشاره به ارزش و فضیلت بخشش و گذشت، بیان کرد: از جمله خصوصیات کریمانه که شخصیت انسانی را به مکارم اخلاقی نزدیک می‌کند و اوج اخلاق‌مداری شخص را به نمایش می‌گذارد، عفو و گذشت از گناه، خطاها و لغزش‌های دیگری و خودداری از مجازات و تنبیه اوست.

رئیس کل دادگستری استان مرکزی گفت: کسانی می‌توانند به این ویژگی مهم دست یابند که دارای اراده‌ای پولادین باشند به گونه‌ای که هیجانات آنان را به تصمیم‌گیری وادار نمی‌سازد، بلکه بر اساس منطق الهی با دیگران تعامل می‌کنند .

به نقل از دادگستری کل استان مرکزی، بر اساس حکم دادگاه، محکوم علیه از بابت جنبه عمومی جرم قتل عمد به ۸ سال حبس محکوم شده که در حال گذراندن محکومیت است.

آخرین اخبار «حوادث مرکزی» را در صفحه حوادث مرکزی و حوادث اراک حادثه 24 بخوانید.

صفحه اینستاگرام حادثه 24 را در اینجا دنبال کنید.

ارسال نظر