زمان مطالعه: 5 دقیقه

زورگیر موتورسوار در شهرک‌غرب نقره داغ شد/ سرقت خودرو با جرثقیل

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از دستگیری یک زورگیر تک‌رو، راننده جرثقیل سارق و ... خبرداد.
02 آذر 1401
شناسه : 92135
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/92135
196+
بالا
رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از دستگیری یک زورگیر تک‌رو، راننده جرثقیل سارق و ... خبرداد.

حادثه 24 -  رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از دستگیری یک زورگیر تک‌رو، راننده جرثقیل سارق و ... خبرداد.

سرهنگ جلیل موقوفه‌ای به تشریح سه پرونده این پلیس در ۲۴ ساعت گذشته پرداخت و گفت: یکی از پرونده‌ها مربوط به دستگیری زورگیر تکرو است. رسیدگی به این پرونده به دنبال افزایش سرقت تلفن همراه به روش موبایل‌قاپی در شهرک غرب و سعادت آباد به یک روش خاص توسط موتورسیکلت تکرو در دستورکار تیم عملیات کلانتری این محل قرار گرفت و ماموران تحقیقات میدانی خدو در این زمینه را آغاز کردند.

وی با بیان اینکه ماموران با تحقیقات و پی‌جویی‌های انتظامی مشخصات و ساعات حضور متهم را شناسایی کردند، اظهارکرد: مشخصات به دست آمده به کلیه واحدهای گشتی اعلام شد تا اینکه روز گذشته ماموران عملیات کلانتری درحال گشت‌زنی در شهرک غرب بودند که متهم با همان مشخصات را در حال زاغ زنی شهروندان مشاهده کرده و سریعا وارد عمل شده و در یک تعقیب و گریز چند دقیقه‌ای و اجرای طرح مهار متهم را دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کردند.

موقوفه‌ای با اشاره به کشف سلاح سرد از متهم گفت: متهم که ۱۸ سال سن داشت در تحقیقات پلیسی به جرم خود مبنی بر سرقت و ۱۰ فقره زورگیری از شهروندان و سرقت تلفن همراه معترف شد که تاکنون با مراجعه مالباختگان ۱۰ نفر از شکات نیز مورد شناسایی قرار گرفته‌اند.

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ همچنین از دستگیری سارقان خودرو در شرق تهران خبرداد و گفت: در پی سرقت یک دستگاه خودرو نیسان وانت در محله حکیمیه تهرانپارس رسیدگی به موضوع و دستگیری سارق یا سارقان بر عهده تیمی از ماموران کلانتری قرار گرفت.

وی با بیان اینکه ماموران در تحقیقات و پی‌جویی‌های انتظامی به حضور سه سارق در این سرقت پی‌بردند افزود: در تحقیقات صورت گرفته مخفیگاه متهمان  شناسایی شد و تیم مجربی از ماموران پس از اخذ مجوز قضائی به مخفیگاه آنها مراجعه و در یک عملیات منسجم و ضربتی هر سه نفر را در محل دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کردند. همچنین در بررسی اولیه از محل یک دستگاه خودرو که اخیرا سرقت شده بود نیز کشف شد. 

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ با بیان اینکه متهمان بین ۴۰ تا ۴۵ سال سن داشتند، گفت: این افراد در تحقیقات اولیه به جرم خود و سرقت خودرو در محله تهرانپارس با همدستی یکدیگر معترف شد.

سرقت خودرو با جرثقیل

وی همچنین از دستگیری یک سارق دیگر خودرو در محدوده شهرک غرب خبر داد و گفت: با تلاش ماموران شهرک غرب راننده جرثقیلی که شش دستگاه خودروی سواری را سرقت کرده بود، دستگیر شد. در پی افزایش سرقت خودرو در شهرک غرب با یک شیوه خاص و اقدام به سرقت خودروهای خاص رسیدگی به موضوع و دستگیری سارق یا سارقان را تیمی از ماموران کلانتری این محل بر عهده گرفتند و تحقیقات ابتدایی را آغاز کردند.

موقوفه‌ای با بیان اینکه ماموران در تحقیقات و پی‌جویی‌های انتظامی به راز سرقت‌های مشابه پی‌بردند، گفت: در تحقیقات صورت گرفته مشخص شد سارق با استفاده از یک دستگاه خودروی جرثقیل‌دار  پس از انتخاب سوژه، خودروی مورد نظر را  سرقت کرده است. بررسی‌های پلیس ادامه داشت تا اینکه ماموران کلانتری روز گذشته در حال گشت زنی متهم را در حال تردد مشاهده و سریعا وارد عمل شده و در یک عملیات ضربتی او را دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کردند.

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ ادامه داد: متهم ۳۲ ساله در تحقیقات اولیه به شش فقره سرقت معترف شد. او همچنین خریدار خودروها را معرفی که این فرد نیز با اخذ مجوز قضائی دستگیر شد.

به گفته موقوفه‌ای برای متهمان دستگیر شده در این سه عملیات، پرونده‌های جداگانه تشکیل شده و آنان برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شدند.

آخرین اخبار «حوادث تهران» را در صفحه حوادث تهران حادثه 24 بخوانید.

صفحه اینستاگرام حادثه 24 را در اینجا دنبال کنید.

ارسال نظر