زمان مطالعه: 2 دقیقه

اعضای کانال جوانان محلات شیراز دستگیر شدند

فرمانده انتظامی استان از شناسایی و دستگیری عاملان راه اندازی و هدایت کانال جوانان محلات شیراز در فضای مجازی که اقدام به فراخوان اغتشاشات و تجمعات غیرمجاز می کردند، خبر داد.
30 آبان 1401
شناسه : 92016
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/92016
315+
بالا
فرمانده انتظامی استان از شناسایی و دستگیری عاملان راه اندازی و هدایت کانال جوانان محلات شیراز در فضای مجازی که اقدام به فراخوان اغتشاشات و تجمعات غیرمجاز می کردند، خبر داد.

حادثه 24 -  فرمانده انتظامی استان از شناسایی و دستگیری عاملان راه اندازی و هدایت کانال جوانان محلات شیراز در فضای مجازی که اقدام به فراخوان اغتشاشات و تجمعات غیرمجاز می کردند، خبر داد.

سردار رهام بخش حبیبی گفت: با اقدامات اطلاعاتی و فنی مأموران پلیس استان فارس، یک کانال و گروه در شبکه های اجتماعی (تلگرام و اینستاگرام و... ) به نام جوانان محلات شیراز که اقدام به تشویش اذهان عمومی و دعوت به فراخوان و اغتشاشات در شهر شیراز می کردند، شناسایی شد.

به نقل از پلیس فارس، حبیبی با اشاره به شناسایی چندین ادمین با آی دی های مختلف در رابطه با این کانال، افزود: در این خصوص متهم اصلی این پرونده (معروف به زاپاتا که با عوامل نفاق در خارج از کشور نیز ارتباط داشت) به همراه ۷ متهم دیگر شناسایی و طی چند عملیات جداگانه در مخفیگاهشان در شیراز دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی استان فارس گفت: این متهمان با ایجاد گروه تلگرامی اقدام به شناسایی لیدرهای اغتشاشات، تشویق به ایجاد کانال و آموزش روش های تهیه بمب های دستی، آموزش روش های مقابله با ماموران امنیتی ، تهیه و توزیع تراکت، هدایت اغتشاشگران در محل تجمع و آموزش برای شرکت در اغتشاشات می کردند.

حبیبی افزود: در بازرسی از مخفیگاه این افراد یک عدد بمب انفجاری دست ساز (برای استفاده در تجمعات)، تعداد زیادی تراکت، تعداد ۶ دستگاه بی سیم ، ۲ دستگاه کیس رایانه ، ۱۲ دستگاه تلفن همراه و یک دستگاه تبلت کشف شد.

فرمانده انتظامی فارس با تأکید بر اینکه امنیت مردم در فضای حقیقی و مجازی خط قرمز پلیس است، افزود: پلیس با هوشیاری کامل همه موضوعات را رصد و با کسانی که بخواهند به هر نحوی امنیت و آرامش مردم را به مخاطره بیندازند، برخورد می کند.

آخرین اخبار «حوادث فارس» را در صفحه حوادث فارس و حوادث شیراز حادثه 24 بخوانید.

صفحه اینستاگرام حادثه 24 را در اینجا دنبال کنید.

ارسال نظر