زمان مطالعه: 2 دقیقه

قتل 2 زندانی بعد از مرخصی از زندان زاهدان

پلیس در تعقیب مرد مسلحی است که در جریان جنایتی خونین 2زندانی را که به تازگی با گرفتن مرخصی از زندان زاهدان خارج شده بودند به رگبار بسته و به قتل رسانده است.
24 آبان 1401
شناسه : 91833
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/91833
150+
بالا
پلیس در تعقیب مرد مسلحی است که در جریان جنایتی خونین 2زندانی را که به تازگی با گرفتن مرخصی از زندان زاهدان خارج شده بودند به رگبار بسته و به قتل رسانده است.

حادثه 24 -  پلیس در تعقیب مرد مسلحی است که در جریان جنایتی خونین 2زندانی را که به تازگی با گرفتن مرخصی از زندان زاهدان خارج شده بودند به رگبار بسته و به قتل رسانده است.

این تیراندازی مرگبار چند روز قبل در منطقه منزلاب زاهدان اتفاق افتاد. آن روز 2مرد جوان که به تازگی با گرفتن مرخصی از زندان خارج شده بودند سوار بر موتورسیکلت از خیابان عبور می‌کردند. آنها پس از آنکه چند ماه پیش به اتهام سرقت به زندان افتاده بودند، از چند روز قبل توانستند از زندان خارج شوند. همینطور که این دو جوان از منطقه منزلاب می‌گذشتند ناگهان از کنار خیابان به‌سوی آنها تیراندازی شد. راکب موتورسیکلت می‌خواست از مسیر شلیک گلوله‌ها فرار کند اما تیرانداز ناشناس که سوار بر یک دستگاه خودروی پژو بود، او و ترک نشین را هدف قرار داد و باعث شد آنها از روی موتورسیکلت روی زمین سقوط کنند.

زمانی که این حادثه اتفاق افتاد خیابان خلوت بود و افراد زیادی در آنجا حضور نداشتند اما آنطور که در تحقیقات معلوم شد تیرانداز یک نفر بود که در کمین این دو موتورسوار نشسته بود. او بعد از هدف قرار دادن آنها بالای سرشان رفت و از داخل لباس یکی از آنها یک کلت کمری برداشت و از آنجا گریخت.

به‌دنبال وقوع این جنایت اجساد قربانیان به پزشکی قانونی منتقل و تحقیقات برای روشن شدن انگیزه این قتل آغاز شد. شواهد به‌دست آمده حاکی از آن بود که مقتولان چند هفته قبل با سپردن وثیقه از زندان خارج شده بودند. یکی از آنها از مدتی قبل با مردی که اهل ایرانشهر بود دچار اختلاف شده بود و در این مدت این مرد آنها را تهدید به قتل کرده بود. در مدتی که این دو نفر زندانی بودند دست این مرد برای عملی کردن تهدیدهایش به آنها نمی‌رسید تا اینکه در مدت کوتاهی که از آزادی آنها از زندان زاهدان می‌گذشت سرانجام او توانست نقشه قتل را عملی کند.

سرهنگ خدارحم فروغی، سرپرست فرمانده انتظامی شهرستان زاهدان در این‌باره گفت:‌ با به‌دست آمدن اطلاعات اولیه و شناسایی مظنون این پرونده، مأموران پلیس آگاهی تلاش‌های خود برای دستگیری عامل این جنایت را آغاز کرده‌اند.

آخرین اخبار «حوادث سیستان و بلوچستان» را در صفحه حوادث سیستان و بلوچستان و حوادث زاهدان حادثه 24 بخوانید.

صفحه اینستاگرام حادثه 24 را در اینجا دنبال کنید.

ارسال نظر