زمان مطالعه: 2 دقیقه

خرید قرص لاغری از داروگیایی جان زنی را گرفت / دیه مقتول به گردن عطار است

مرد عطار که با فروش قرص‌های لاغری، باعث مرگ زن جوانی شده بود، به اتهام مداخله در امور پزشکی و قتل شبه‌عمد از سوی قضات به پرداخت دیه محکوم شد.
04 آبان 1401
شناسه : 91257
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/91257
438+
بالا
مرد عطار که با فروش قرص‌های لاغری، باعث مرگ زن جوانی شده بود، به اتهام مداخله در امور پزشکی و قتل شبه‌عمد از سوی قضات به پرداخت دیه محکوم شد.

حادثه 24 -  مرد عطار که با فروش قرص‌های لاغری، باعث مرگ زن جوانی شده بود، به اتهام مداخله در امور پزشکی و قتل شبه‌عمد از سوی قضات به پرداخت دیه محکوم شد.

رسیدگی به این پرونده از یک سال پیش با شکایت مرد جوانی که مدعی بود همسرش به خاطر مصرف قرص‌های لاغری جان باخته است، آغاز شد. وی در این باره گفت: همسرم مشکل اضافه وزن داشت و وقتی از طریق ورزش و رژیم‌های غذایی به وزن ایده آلش نرسید از یک عطاری قرص‌های لاغری تهیه و استفاده کرد اما پس از چند بار استفاده به یکباره حالش بد و در بیمارستان بستری شد و پس از 10 روز هم فوت کرد. حالا من از عطاری که قرص‌ها را به همسرم فروخته شکایت دارم.پس از آن کارشناسان پزشکی قانونی علت فوت را مصرف متامفتامین یا ماده مخدر شیشه اعلام کردند.با این گزارش مرد عطار به اتهام مداخله در امور پزشکی و قتل شبه‌عمد بازداشت و به اداره آگاهی منتقل شد.

وی در بازجویی‌ها اتهامش را نپذیرفت و عنوان کرد که من قرص‌های لاغری را به مشتری‌های زیادی فروخته‌ام اگر قرار بود مشکلی پیش بیاید برای سایر مشتری‌ها هم باید پیش می‌آمد. شاید قربانی مصرف‌کننده شیشه بوده و شاکی می‌خواهد با طرح موضوع قرص‌های لاغری من را مجرم کند.

بعد از اظهارات متهم قرص‌های لاغری برای آزمایش و مشخص شدن مواد تشکیل‌دهنده آن به پزشکی قانونی فرستاده شد. آزمایشگاه پزشکی قانونی تأیید کرد که در ساخت قرص‌های لاغری از مقداری متامفتامین استفاده شده است.

بدین ترتیب پرونده به شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد و در ابتدای جلسه اولیای دم درخواست اشد مجازات کردند.

در ادامه متهم که با قرار وثیقه آزاد بود به جایگاه رفت و باز هم منکر اتهاماتش شد اما پس از اظهارات متهم، قضات وارد شور شده و مرد عطار را به پرداخت دیه محکوم کردند.

آخرین اخبار «حوادث تهران» را در صفحه حوادث تهران حادثه 24 بخوانید.

صفحه اینستاگرام حادثه 24 را در اینجا دنبال کنید.

دیدگاه ها
  • بی نام
    04 آبان 1401
    منبع خبر رو ذکر کنید

    پاسخ

پاسخ به :
= 5-4
ارسال نظر