زمان مطالعه: 1 دقیقه

عامل نشر اکاذیب و توهین به مقدسات در شبکه اجتماعی دستگیر شد

فردی که اقدام به نشر اکاذیب و توهین به مقدسات در فضای مجازی می‌کرد باتلاش پلیس شهرستان ساوه دستگیر شد.
29 مرداد 1401
شناسه : 89598
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/89598
249+
بالا
فردی که اقدام به نشر اکاذیب و توهین به مقدسات در فضای مجازی می‌کرد باتلاش پلیس شهرستان ساوه دستگیر شد.

حادثه 24 -  فردی که اقدام به نشر اکاذیب و توهین به مقدسات در فضای مجازی می‌کرد باتلاش پلیس شهرستان ساوه دستگیر شد.

فرمانده انتظامی شهرستان ساوه ازشناسایی و دستگیری فردی که اقدام به نشر اکاذیب و توهین به مقدسات در فضای مجازی می‌کرد خبر داد.

 سرهنگ علی اکبر عیسی آبادی در تشریح این خبرگفت : در تحقیقات صورت گرفته کارشناسان پلیس اطلاعات و امنیت عمومی شهرستان ساوه در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی، صحفه‌ای در اینستاگرام که در آن اقدام به نشر اکاذیب و توهین به مقدسات صورت می‌گرفت شناسایی و پیگیری موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفت.

سرهنگ عیسی آبادی افزود: با انجام اقدامات فنی و تخصصی لازم توسط کارشناسان پلیس، هویت متهم سایبری شناسایی و طی هماهنگی با مقام قضائی به پلیس اطلاعات و امنیت عمومی احضار شد.

او گفت: پس از حضور متهم در پلیس اطلاعات، طی تحقیقات مقدماتی، در ابتدا منکر هرگونه عمل مجرمانه بود که در مواجهه با مستندات به نشر اکاذیب و توهین به مقدسات در شبکه‌های اجتماعی اعتراف کرد.

فرمانده انتظامی شهرستان ساوه با اشاره به ماده ۶۹۸ بخش تعزیرات قانون مجازات اسلامی بیان داشت: برابر قانون هر کس به قصد ضرر زدن به دیگران یا تشویش اذهان عمومی اقدام به بیان اکاذیب کند مجرم محسوب می‌شود و مجازات متناسب برای آن درنظر گرفته شده است.

سرهنگ عیسی آبادی با بیان اینکه کاربران اینترنتی می‌بایست نسبت به قوانین فعالیت در فضای مجازی، آگاهی داشته باشند، از مردم خواست: در صورت مواجه شدن با موارد مشکوک و مجرمانه مراتب را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس اینترنتی WWW.CYBERPOLICE.IR گزارش نمایند.

آخرین اخبار «حوادث مرکزی» را در صفحه حوادث مرکزی و حوادث اراک حادثه 24 بخوانید.

صفحه اینستاگرام حادثه 24 را در اینجا دنبال کنید.

ارسال نظر