زمان مطالعه: 5 دقیقه

سرقت مستأجرها از خانه های مبله با همدستی یک زن

یک زن و 2مرد اعضای باندی بودند که خانه‌های مجلل در شمال پایتخت را برای مدت 24ساعت اجاره کرده و در این مدت نقشه سرقت وسایل با ارزش خانه را عملی می‌کردند.
19 مرداد 1401
شناسه : 89311
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/89311
125+
بالا
یک زن و 2مرد اعضای باندی بودند که خانه‌های مجلل در شمال پایتخت را برای مدت 24ساعت اجاره کرده و در این مدت نقشه سرقت وسایل با ارزش خانه را عملی می‌کردند.

حادثه 24 -  یک زن و 2مرد اعضای باندی بودند که خانه‌های مجلل در شمال پایتخت را برای مدت 24ساعت اجاره کرده و در این مدت نقشه سرقت وسایل با ارزش خانه را عملی می‌کردند.

تحقیقات برای دستگیری اعضای این باند از چند روز قبل با شکایت مردی جوان در پلیس پایتخت شروع شد. وی که یکی از آپارتمان‌های خود را به‌صورت مبله اجاره می‌داد به دام سارقان جاعل گرفتار شده و در توضیح ماجرای سرقت گفت: برای اجاره ساعتی آپارتمانم یک آگهی در سایت‌های مختلف قرار می‌دهم و افراد مختلف با من تماس گرفته و پس از آن قرار ملاقات با آنها می‌گذارم و پس از دریافت مدارک شناسایی، ‌آپارتمانم را به‌مدت 24ساعت به متقاضیان اجاره می‌دهم.وی ادامه داد: آخرین فردی که با من تماس گرفت مردی بود که می‌گفت اهل یکی از شهرستان‌هاست و یکی از بستگانش عمل جراحی قلب در یکی از بیمارستان‌های پایتخت دارد، به همین دلیل بود که می‌خواست به‌مدت 24ساعت آپارتمانم را اجاره کند. او مدارکش را تحویلم داد و من کلید خانه‌ام را در اختیارش قرار دادم اما گمان نمی‌کردم که او یک سارق حرفه‌ای باشد. وی ادامه داد: پس از گذشت 24ساعت با فردی که خانه‌ام را اجاره کرده بود تماس گرفتم تا مدارکش را به او بدهم و کلید را تحویل بگیرم اما جوابم را نداد. نگران شدم و با کلید یدکی که داشتم پا در آپارتمان گذاشتم اما با دیدن وضعیت خانه شوکه شدم تا حدی که در چند ثانیه اول تصور کردم اشتباه وارد خانه شده‌ام. هیچ وسیله‌ای در خانه‌ام نبود و وقتی به‌خودم آمدم متوجه شدم که همه وسایلم سرقت شده است؛ وسایلی مانند فرش‌ها، ‌تلویزیون، حتی مبل‌های راحتی و لوازم آشپزخانه.

دستگیری

با ثبت این شکایت، تحقیقات در این‌باره با دستور بازپرس شعبه اول دادسرای وی‍ژه سرقت آغاز و با انجام بررسی‌ها مشخص شد فردی که خانه شاکی را خالی کرده مدارک جعلی ارائه داده است. مأموران در ادامه تحقیقات، خود را به مقابل خانه شاکی رساندند و پس از بازبینی تصاویر دوربین‌های مداربسته معلوم شد فردی که خانه شاکی را اجاره کرده با همدستی زن و مردی در نیمه‌های شب وسایل را از خانه شاکی سرقت و داخل یک خودروی وانت نیسان قرار داده و پس از آن متواری شده‌اند. آنها خیلی ماهرانه عمل کرده و هنگام انجام سرقت‌، صورت‌هایشان را پوشانده بودند، حتی پلاک خودرو را هم مخدوش کرده بودند تا قابل شناسایی نباشد. این تنها سرقت این گروه 3نفره نبود چرا که ظرف مدت کوتاهی چندین شکایت مشابه دیگر پیش روی تیم تحقیق قرار گرفت که نشان می‌داد اعضای این گروه ‌صورت سریالی خانه و آپارتمان‌های مجلل در شمال و شمال غرب پایتخت را به‌مدت 24ساعت با مدارک جعلی اجاره می‌کنند تا در نیمه‌های شب دست به سرقت لوازم داخل خانه بزنند.اگرچه هر روز به تعداد شاکیان افزوده می‌شد و اعضای این گروه تلاش می‌کردند حرفه‌ای عمل کنند اما چند روز پیش پلیس مچ سرکرده باند را هنگام سرقت گرفت و دستگیرش کرد. او با خودروی وانتی که پلاکش مخدوش شده بود مقابل ساختمانی توقف کرده و به‌نظر می‌رسید منتظر همدستانش است که مأموران سر رسیدند و او را به دام انداختند. مرد جوان که سرکرده باند سرقت بود در بازجویی‌ها به سرقت از خانه‌های اجاره‌ای اقرار کرد و گفت:مدت‌ها بود که بیکار و دچار مشکلات مالی فراوان شده بودم. یک روز که یکی از دوستانم به همراه نامزدش مهمان من بود از مشکلات زندگی و گرانی صحبت شد و همان روز من پیشنهاد سرقت به آنها دادم. دوستم و نامزدش که نیاز شدیدی به پول داشتند قبول کردند و با یکدیگر همراه شدیم تا با مدارک جعلی یا سرقتی، خانه و آپارتمان‌های مبله را به‌مدت 24ساعت اجاره کنیم و بعد دست به سرقت لوازم خانه‌ها بزنیم. وی ادامه داد: در آخرین سرقت اما پلیس مچم را گرفت و همدستانم موفق به فرار شدند. براساس این گزارش، ‌متهم با قرار قانونی بازداشت شده و برای انجام تحقیقات بیشتر در اختیار مأموران اداره آگاهی تهران قرار گرفته است. این در حالی است که تحقیقات برای بازداشت متهمان فراری این گروه ادامه دارد.

آخرین اخبار «حوادث تهران» را در صفحه حوادث تهران حادثه 24 بخوانید.

صفحه اینستاگرام حادثه 24 را در اینجا دنبال کنید.

ارسال نظر