زمان مطالعه: 1 دقیقه

جدال با مرگ و زندگی 30 مسافر در یک هتل در مشهد

سرپرست آتش نشانی شهر مشهد از امدادرسانی آتش‌نشانان به تعدادی مسافر مسموم در پی نشت گاز co داخل یک هتل در خیابان امام رضا(ع) این شهر خبر داد.
29 تیر 1401
شناسه : 88662
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/88662
605+
بالا
سرپرست آتش نشانی شهر مشهد از امدادرسانی آتش‌نشانان به تعدادی مسافر مسموم در پی نشت گاز co داخل یک هتل در خیابان امام رضا(ع) این شهر خبر داد.

حادثه 24 -  سرپرست آتش نشانی شهر مشهد از امدادرسانی آتش‌نشانان به تعدادی مسافر مسموم در پی نشت گاز co داخل یک هتل در خیابان امام رضا(ع) این شهر خبر داد.

به نقل از روابط عمومی آتش‌نشانی، آتشپاد سوم مجید فرهادی  اظهارداشت: سحرگاه امروز در پی تماس تلفنی با سامانه 125 مبنی بر وقوع حادثه برای تعدادی مسافر در یکی از هتل های محدوده مرکزی شهر مشهد، ستاد فرماندهی بلافاصله گروه نجات و پشتیبانی ایستگاه های شماره 2و24 را به محل اعلامی در خیابان امام رضا 5 اعزام کرد.

وی افزود: با حضور نجاتگران آتش نشانی در محل و بررسی میدانی از داخل این هتل مشخص شد،تعدادی از مسافرین به دلیل استنشاق گاز co با علائم تهوع و سرگیجه دچار مسمومیت شده که آتش نشانان بلافاصله با توجه به اهمیت سلامت مسافران اقدام به تخلیه فوری 318 نفر از حاضران در این هتل کردند.

آتشپاد سوم فرهادی ادامه داد: بررسی های اولیه نشت گاز co از قسمت موتور خانه این مجموعه تشخیص داده شده و برای کشف علت و منشا دقیق گازگرفتگی این افراد در این هتل تحقیقات توسط کارشناسان مربوطه در حال انجام است.

سرپرست آتش نشانی شهر مشهدبا تاکید بر اینکه برای متولیان این هتل 9 طبقه طی سال گذشته، 2 بار اخطاریه برای تشکیل پرونده ایمنی از آتش نشانی مشهد ارسال شده افزود: با توجه به اینکه آتش نشانی اقامت در این هتل را به دلیل ناایمن بودن خطرناک دانسته، با حضور عوامل انتظامی و قضایی، از پذیرش مسافر در این هتل به طور موقت جلوگیری شد.

محمد علیشاهی مسئول روابط عمومی اورژانس 115مشهد نیز با تایید این خبر گفت: در پی دریافت گزارش وقوع این حادثه بلافاصله 9 دستگاه آمبولانس به محل اعزام که تعداد  25 نفر از مسمومین با علائم سردرد و سرگیجه  به 4 بیمارستان هاشمی نژاد و امام رضا(ع) و اکبر و شهید کامیاب منتقل و تعداد 5 نفر هم با تمایل خودشان با وسیله شخصی به بیمارستان موسی بن جعفر مراجعه کرده اند و جمعی دیگر از مسافران  نیز در محل درمان شدند.

آخرین اخبار «حوادث خراسان رضوی» را در صفحه حوادث خراسان رضوی و حوادث مشهد حادثه 24 بخوانید.

ارسال نظر