زمان مطالعه: 5 دقیقه

نجات جوان فردیسی بعد ۹ سال از کما

یکی از ۲ جوان شهرستان فردیس استان البرز که با رویای قهرمانی پرورش اندام از ۹ سال پیش به کما رفته اند، از کما خارج شد و تا حدودی هوشیاری خود را باز یافته است.
21 تیر 1401
شناسه : 88396
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/88396
513+
بالا
یکی از ۲ جوان شهرستان فردیس استان البرز که با رویای قهرمانی پرورش اندام از ۹ سال پیش به کما رفته اند، از کما خارج شد و تا حدودی هوشیاری خود را باز یافته است.

حادثه 24 -  یکی از ۲ جوان شهرستان فردیس استان البرز که با رویای قهرمانی پرورش اندام از ۹ سال پیش به کما رفته اند، از کما خارج شد و تا حدودی هوشیاری خود را باز یافته است.

این ۲ جوان ۹ سال پیش در همان روزی که اقدام به تهیه و مصرف نوعی پودر بدنسازی کردند، دچار تشنج شدید شده و سپس به کما رفتند.

فرماندار فردیس روز سه شنبه  که با همراهی چند نفر از افراد خیرخواه و نیک اندیش و همچنین مسوول کمیته درمان هیات پزشکی ورزشی این شهرستان به عیادت این جوان رفته بود، گفت: اداره بهزیستی شهرستان فردیس را مامور رسیدگی هرچه بیشتر به این خانواده کرده است.

خداداد کاشفی افزود: علاوه براین، درصدد هستیم تا از طریق کمک های خیران و امکانات دولتی، این خانواده را در نگهداری و بازگشت این جوان به شرایط عادی مورد حمایت قرار دهد.

هادی طریقت متولد سال ۶۷ فعال در رشته ورزشی زیبایی اندام دارای ۲ خواهر است که ازدواج کرده اند، این خانواده پدرشان را از دست داده اند و تنها مادرش در طول این سالهای سخت کما، حامی و پرستار او بوده است.

به گفته مادرش، هادی در حال تمرین برای اعزام به مسابقات خارج از کشور بود که ۹ سال پیش همراه یکی از دوستانش به خانه می آیند و بعد از خوردن نوعی پودر عازم باشگاه می شوند.

مادر افزود: هادی و دوستش وقتی از باشگاه بازگشتند، خوابیدند اما در خواب به کما رفتند.

مادر ادامه داد: بعد از دقایقی وقتی در اتاق را باز کردم که بگویم چقدر می خوابید، متوجه شدم هر  ۲ آنها دچار تشنج با دهان کف کرده شده اند و نقاطی از بدن آنها نیز متورم شده بود، خیلی ترسیده بودم و بلافاصله به اورژانس زنگ زدم.

همزمان با شرح واقعه توسط مادر برای فرماندار فردیس و همراهانش، هادی هر از گاهی با صدای بلند ناله می کرد که البته مادرش در توضیح این واکنش او گفت: هادی فکر می کند شما آمده اید که او را به کهریزک ببرید و خطاب به هادی گفت، عزیزم آرام باش، این آقایان فقط برای دیدن تو آمده اند.

در ادامه خواهر هادی توضیح داد که پزشکان علت تشنج و به کما رفتن او را مسمومیت دارویی تشخیص داده اند، ضمن اینکه او مدت کوتاهی هم برای درمان در آسایشگاه کهریزک سپری کرده است.

اکنون هادی و مادرش در یک واحد مسکونی اجاره ای در شهرک ناز فردیس زندگی می کنند و البته بهزیستی کمک هایی به آنها می کند که با توجه به توان ضعیف اقتصادی خانواده، به هیچ وجه کافی نیست.

هادی ۹ سال پیش وقتی با خوردن پودر، به کما رفت، مدتی کوتاهی هم در بیمارستان شریعتی ماهدشت کرج بستری بود، اما پرستار او در این سالها فقط مادرش بوده که امیدوار است حال پسرش رو به بهبود برود و به شرایط عادی بازگردد. 

این ورزشکار دچار کما، در همه این سالها از طریق گاواژ لوله پزشکی یا سوند متصل به معده، تغذیه کرده است و رسیدگی به تمام نیازها از استحمام و شستشوی تا نوازش و دارو و  امثال آن همه کارها برای نگهداری و تیمار او برعهده مادر فداکارش بوده است.

مسوول کمیته درمان هیات پزشکی ورزشی شهرستان فردیس نیز در عیادت و دلجویی از هادی گفت: هر کاری از جمله تزریق دارو و انتقال برای تهیه سی تی اسکن لازم باشد برای این ورزشکار انجام می شود .

به اعتقاد ابوذر سعیدی، این جوان ورزشکار دچار آسیب مغزی شده و با توجه به وضعیتی که اکنون دارد اگر تحت درمان و حمایت کافی قرار گیرد، رو به بهبود خواهد رفت، تا جایی که حتی شاید بتواند روی پاهای خود بایستد و کارهای خود را انجام دهد.

وی از اهالی رسانه خواست که تا در مورد پودر، کپسول و هرگونه مکمل های تقلبی بدن سازی اطلاع رسانی کنند تا دیگر شاهد چنین اتفاق ها و صحنه های اسفناک نباشیم.

مسوول کمیته درمان هیات پزشکی ورزشی شهرستان فردیس تاکید کرد: لازم است دستگاههای نظارتی و بازرسی هم در این زمینه با جدیت بیشتری به اینگونه تخلفات که می تواند صدمات جبران ناپذیر جانی در پی داشته باشد، رسیدگی کنند.

بطور قطع هادی و دوستش که او نیز همچنان در کماست، تنها قربانیان رویای پوچ بدنسازی با استفاده از پودر و مکمل های بی نام و نشان و تقلبی که متاسفانه در سالهای اخیر به صورت بی حساب و کتاب در دسترس عموم جوانان و نوجوانان قرار گرفته است، نیستند.

بنابراین ایجاب می کند که مسوولان ذیربط در میان ورزشها به ویژه ورزش بدنسازی و در راس همه آنها بازار پر سود خرید و فروش انواع مکمل های بدنسازی را تحت نظارت دقیق تر قرار داده و با متخلفان که قربانیان منفعت طلبی آنها بطور خاص نسل جوان هستند، برخورد قاطع قانونی صورت گیرد.

آخرین اخبار «حوادث البرز» را در صفحه حوادث البرز و حوادث کرج حادثه 24 بخوانید.

ارسال نظر