زمان مطالعه: 2 دقیقه

آمار مصدومان زلزله هرمزگان به ۸۴ نفر رسید

آمار مصدومان زمین‌لرزه ۶.۱ ریشتری بندرخمیر هرمزگان تا این ساعت به ۸۴ نفر رسیده و آمار فوتی‌ها نیز ۵ نفر است.
11 تیر 1401
شناسه : 88061
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/88061
263+
بالا
آمار مصدومان زمین‌لرزه ۶.۱ ریشتری بندرخمیر هرمزگان تا این ساعت به ۸۴ نفر رسیده و آمار فوتی‌ها نیز ۵ نفر است.

 حادثه 24 - آمار مصدومان زمین‌لرزه ۶.۱ ریشتری بندرخمیر هرمزگان تا این ساعت به ۸۴ نفر رسیده و آمار فوتی‌ها نیز ۵ نفر است.

سخنگوی سازمان اورژانس کشور اعلام کرد: بر اثر وقوع زمین‌لرزه در منطقه سایه خوش هرمزگان ۸۴ نفر مصدوم شده و ۵ نفر فوت کرده اند.

بر اساس اعلام مرکز لرزه‌نگاری کشور، ابتدا ساعت  ۰۲:۰۲ بامداد زمین لرزه ۶.۱ ریشتری در عمق ۱۰ کیلومتری زمین شهرستان های بندر خمیر و بندرلنگه را لرزاند و سپس ساعت ۰۳:۵۴ زمین لرزه ۶.۱ ریشتری دیگری در عمق ۲۸ کیلومتری زمین حوالی بندر کنگ را به لرزه در آورد.

ساعت ۰۳:۵۵ نیز زمین لرزه ای با قدرت۶.۳ ریشتر در عمق ۲۶ کیلومتری زمین بندر خمیر را لرزاند.

شدت این زمین لرزه ها به حدی بود که در بندرعباس و برخی دیگر از شهرستان های استان ، جزایر خلیج فارس و حتی در کشورهای حاشیه خلیج فارس همچون امارات نیز احساس شد.

مهدی دوستی، استاندار هرمزگان گفت: برق ۵۲ روستای متاثر از زلزله بندرلنگه قطع شده بود که تاکنون برق ۲۷ روستا وصل شده و برق دیگر روستاها هم به مرور وصل خواهد شد.

مجتبی خالدی، سخنگوی سازمان اورژانس کشور گفت: بر اثر وقوع زمین‌لرزه در منطقه سایه خوش هرمزگان ۸۴ نفر مصدوم شده و 5 نفر فوت کرده اند.

 بررسی‌ها نشان می دهند که ۵٠ تا ۶٠ درصد از خانه ها دچار آسیب شده اند و با توجه به اسکان مصدومان و سایر افراد به نظر نمی رسد که تعداد مصدومان افزایش پیدا کند.

یکی از مشکلات احتمال بروز گرمازدگی به دلیل گرمای هوا است که تمهیدات لازم در این خصوص اندیشیده خواهند شد.

استاندار هرمزگان گفت: عملیات جستجو برای یافتن مجروحان احتمالی از زیر آوار به پایان رسید و مطابق بررسی به عمل آمده خوشبختانه هیچ کس زیر آوار نمانده است.

دوستی هرمزگان گفت: ادوات و تجهیزات لازم برای آواربرداری به منطقه اعزام شده و به سرعت کار آواربرداری از این مناطق آغاز خواهد شد.

استاندار هرمزگان گفت: روستای سایه خوش شهرستان بندرلنگه به عنوان مرکز زمین لرزه‌های بامداد امروز به طور کامل تخریب شده است.

آخرین اخبار «حوادث هرمزگان» را در صفحه حوادث هرمزگان و حوادث بندرعباس حادثه 24 بخوانید.

ارسال نظر