زمان مطالعه: 3 دقیقه

افزایش حقوق بازنشستگان در انتظار تصمیم قالیباف

وضعیت افزایش حقوق بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی کمابیش نامعلوم است، مجلس مصوبه هیات دولت در مورد افزایش ۱۰ درصدی مستمری کارگران بازنشسته را باطل می‌داند اما دولت از قبول این موضوع خودداری می‌کند.
04 تیر 1401
شناسه : 87788
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/87788
1423+
بالا
وضعیت افزایش حقوق بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی کمابیش نامعلوم است، مجلس مصوبه هیات دولت در مورد افزایش ۱۰ درصدی مستمری کارگران بازنشسته را باطل می‌داند اما دولت از قبول این موضوع خودداری می‌کند.

حادثه 24 -  وضعیت افزایش حقوق بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی کمابیش نامعلوم است، مجلس مصوبه هیات دولت در مورد افزایش ۱۰ درصدی مستمری کارگران بازنشسته را باطل می‌داند اما دولت از قبول این موضوع خودداری می‌کند.

نظر هیات تطبیق مقررات مجلس درباره افزایش حقوق بازنشستگان برای رئیس مجلس ارسال شده است تا او آنرا  به دولت ابلاغ کند. با این حال، در حالی که پنج روز از اعلام نظر هیات تطبیق قوانین می گذرد وضعیت افزایش حقوق بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی کمابیش نامعلوم است، مجلس مصوبه هیات دولت در مورد افزایش ۱۰ درصدی مستمری کارگران بازنشسته را باطل می‌داند اما دولت از قبول این موضوع خودداری می‌کند و هوز قالیباف این نظر را به دولت ابلاغ نکرده است. تجارت نیوز در این‌باره نوشت: هرچند نظر هیات تطبیق مقررات مجلس در این مورد به خصوص به نظر بازنشستگان تامین اجتماعی نزدیک‌تر است اما احتمال اصلاح مصوبه هیات دولت نامشخص است. اکنون بازنشستگان منتظر هستند تا محمدباقر قالیباف نظر قطعی خود درباره مصوبه هیات تطبیق قوانین را  تا به دولت ابلاغ کند و دولت نیز  فرصت دارد تا مصوبه را اصلاح کند.

مسعود میرکاظمی نیز در رابطه با افزایش حقوق بازنشستگان و اینکه در نهایت چه کسی تصمیم‌گیری می‌کند، گفت: آن چیزی که ما اطلاع داریم و قوانین می‌گویند، هیئت دولت باید تصویب کند که این کار انجام شده و هیئت تطبیق مصوبات مجلس باید باید نظر مشورتی به ریاست محترم مجلس بدهد.وی افزود: میان مجلس و دولت جلساتی برگزار می‌شود و در نهایت بر اساس مستندات تصمیم گیری خواهد شد. تصمیم نهایی بستگی به قانون دارد.

علی دهقان کیا (رئیس کانون بازنشستگان کارگری تهران) در این رابطه می‌گوید: درست است که هیات تطبیق قوانین بازوی مشورتی ریاست مجلس است اما وقتی رای ابطال این هیات به رئیس مجلس می‌رسد و ایشان این رای را تایید می‌کند، دیگر برای دولت لازم‌الاجراست، رئیس مجلس به رئیس جمهور نامه می‌زند و رئیس جمهور باید به هیات دولت دستور بدهد که مصوبه‌ی مورد نظر را سریع‌تر اصلاح کنند.

دهقان‌کیا با بیان اینکه «بعد از طی مراحل اداری، دولت یک هفته یا نهایت ده روز وقت دارد تا مصوبه‌ی افزایش مستمری بازنشستگان را اصلاح کند» می‌افزاید: انتظار داریم دولت به قانون تمکین نموده و در کم‌ترین زمان ممکن مصوبه را با استناد به ماده ۹۶ قانون تامین اجتماعی و براساس تصمیمات مزدی شورایعالی کار اصلاح کند؛ اگر دولت در این مدت زمانی دست به اصلاح زد که چه بهتر، وگرنه قانون لازم‌الاجراست و ریاست مجلس راساً به موضوع ورود می‌کند. با این حساب، اصلاح مصوبه‌ی افزایش مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی قطعی است.

بازنشستگان تامین اجتماعی نگرانی هایی در این خصوص دارند. باز هم خبرها، نشان از بلاتکلیفی وضعیت حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی دارد.

آخرین اخبار اجتماعی را در صفحه اخبار اجتماعی حادثه 24 بخوانید.

دیدگاه ها
  • حمید
    05 تیر 1401
    قالیباف رفته گل بچینه .این ها ما را چی فرض کردن چرا اینقدر ما را بازی میدن .یه چیزی تصویب شد خوب چرا امضا نمیکنید منتظر چی هستید یعنی 4 میلیون بازنشسته که با خانواده چیزی نزدیک 30 میلیون جمعیت ایران را تشکل میدن برای شما بی ارزشه که براشون وقت بذارید مگه تورم 100 درصد اضافه نشده چرا با 38 درصد موافقت نمیشه چی پشت پرده داره اجرا میشه چه کسی داره ضربه به مردم وما بازنشستگان تامین اجتماعی میزنه چه کسی مردم را داره بازی میده .این 38 درصد زمانش گذشته الان تورم خیلی بیشتر شده یعنی دادن این 38 درصد چیزی از بار زندگی ما کم نمیکنه پس این سرگرم کردن ما چه سودی برای شما داره یه دولت ... واقعا دنبال چه هدفی هستید

    پاسخ

پاسخ به :
= 5-4
ارسال نظر