زمان مطالعه: 4 دقیقه

طناب دار برگردن مرد جوانی که قاتل دوستش شد

مرد جوانی که دو سال قبل در جریان اختلاف مالی با دوستش بر سر فروش یک قطعه زمین سناریوی قتل او را طراحی و اجرا کرده و پس از محاکمه به قصاص محکوم شده بود سحرگاه دیروز در ندامتگاه مرکزی کرج به دار آویخته شد.
02 تیر 1401
شناسه : 87758
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/87758
143+
بالا
مرد جوانی که دو سال قبل در جریان اختلاف مالی با دوستش بر سر فروش یک قطعه زمین سناریوی قتل او را طراحی و اجرا کرده و پس از محاکمه به قصاص محکوم شده بود سحرگاه دیروز در ندامتگاه مرکزی کرج به دار آویخته شد.

حادثه 24 -  مرد جوانی که دو سال قبل در جریان اختلاف مالی با دوستش بر سر فروش یک قطعه زمین سناریوی قتل او را طراحی و اجرا کرده و پس از محاکمه به قصاص محکوم شده بود سحرگاه دیروز در ندامتگاه مرکزی کرج به دار آویخته شد.

 رسیدگی به این پرونده ازاردیبهشت سال 99 با پیدا شدن جنازه مردی 32ساله در خانه مجردی اش واقع در مشکین دشت کرج شروع شد.

وقتی دوستان فرید به خانه مقتول رفتند کسی در را باز نکرد بنابراین مشکوک شده و موضوع را به برادرش اطلاع دادند. دقایقی بعد برادر فرید به محل رسید و به محض باز کردن در خانه با صحنه هولناکی رو‌به‌رو شد جسد برادرش در حالی که سرش را بریده بودند در اتاق پذیرایی مشاهده شد. با اعلام موضوع به پلیس چند دقیقه بعد مأموران گشت نزدیک‌ترین کلانتری در محل جنایت حضور یافته و بازپرس محمد عنبری رئیس شعبه یکم دادسرای جنایی کرج خودش را به این خانه رساند.

پس از بررسی‌های اولیه کارآگاهان به یکی از دوستان مقتول ظنین شدند و به تحقیق و بازجویی از وی پرداختند. در حالی که تحقیقات ادامه داشت نتیجه کالبد شکافی جسد نشان داد  قبل از قتل به وی داروی بیهوشی تزریق کرده بودند.

 در ادامه مرد جوان که از دوستان مقتول بود لب به اعتراف گشود و گفت: من و فرید از دوستان قدیمی بودیم و چند سالی از رفاقت ما می‌گذشت من زمینی را از او به قیمت دویست میلیون تومان خریدم بعد از مدتی به خاطر گران شدن زمین فرید از من خواست که در قبال پس دادن پولم زمین را به او بازگردانم اما من قبول نکردم و همین موضوع باعث کینه و اختلاف بین ما شد تا اینکه روز حادثه متوجه شدم سرما خورده است او از من خواست تا به خانه‌اش بروم و آمپولی را که برای سرماخوردگی بود به او تزریق کنم من هم از این فرصت استفاده کردم و با خریدن داروی بیهوشی به خانه او رفتم و به جای آمپول سرماخوردگی به او آمپول بیهوشی تزریق کردم. خیلی زود بیهوش شد بعد من با چاقویی که از قبل آماده کرده بودم گردن او را بریدم. بعد با پاک کردن اثر انگشت از خانه گریختم...

با اعتراف‌های تکان دهنده این متهم بود که راز این جنایت مرموز کشف شد.این پرونده پس از تکمیل شدن به دادگاه کیفری استان البرز فرستاده شد، متهم درحالی که اظهار ندامت و پشیمانی می‌کرد اما قضات دادگاه متهم را به خاطر قتل عمد به قصاص عمد محکوم کردند.

با تأیید حکم قصاص نفس از سوی قضات دیوانعالی کشور متهم در یک قدمی چوبه دار قرار گرفت و سرانجام سحرگاه چهارشنبه وی در ندامتگاه مرکزی کرج پای چوبه دار رفت، با اینکه کمیته صلح و سازش دادگستری استان البرز تلاش خود را برای جلب رضایت اولیای دم به کار بسته بودند اما خانواده مقتول حاضر به گذشت نشدند و در نهایت مرد 44 ساله پس از خواندن حکم مجازات از سوی نماینده دادستان و حضور مسئولان ندامتگاه مرکزی و اولیای دم قصاص شد.

آخرین اخبار «حوادث البرز» را در صفحه حوادث البرز و حوادث کرج حادثه 24 بخوانید.

ارسال نظر