زمان مطالعه: 3 دقیقه

کلاهبرداری هکر 15 ساله با طراحی سایت جعلی ثنا

رئیس پلیس فتا استان بوشهر گفت: نوجوانی که به‌صورت حرفه‌ای اقدام به طراحی سایت و لینک جعلی سامانه ثنا و ابلاغ قضایی می‌کرد، شناسایی و در یکی از شهرستان‌های استان دستگیر شده است.
10 خرداد 1401
شناسه : 86999
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/86999
292+
بالا
رئیس پلیس فتا استان بوشهر گفت: نوجوانی که به‌صورت حرفه‌ای اقدام به طراحی سایت و لینک جعلی سامانه ثنا و ابلاغ قضایی می‌کرد، شناسایی و در یکی از شهرستان‌های استان دستگیر شده است.

حادثه 24 -  رئیس پلیس فتا استان بوشهر گفت: نوجوانی که به‌صورت حرفه‌ای اقدام به طراحی سایت و لینک جعلی سامانه ثنا و ابلاغ قضایی می‌کرد، شناسایی و در یکی از شهرستان‌های استان دستگیر شده است.

مهدی قاسمی صبح روز سه‌شنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با پیگیری تخصصی کارآگاهان سایبری در پلیس فتا مرکز استان، نوجوانی که به‌صورت حرفه‌ای اقدام به طراحی سایت و لینک جعلی سامانه ثنا و ابلاغ قضایی می‌کردد، شناسایی و در یکی از شهرستان‌های استان دستگیر شده است.

وی اضافه کرد: در پی مراجعه تعدادی از شهروندان به پلیس فتا و ادعای آنان مبنی بر وصول پیامک با سرشماره شخصی در قالب ابلاغ قضایی و سامانه ثنا که از حساب تعدادی از این افراد پس از ورود به لینک جانمایی شده در پیامک، مبالغی برداشت و به‌سرقت رفته بود، موضوع بصورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا استان قرار گرفت.

رئیس پلیس فتا استان بوشهر تصریح کرد: با اقدامات شبانه‌روزی افسران پی‌جوی جرایم سایبری پلیس فتا استان و ردیابی سرنخ‌های دیجیتال مجرمانه، در نهایت هویت متهم کلاهبردار شناسایی و با هماهنگی قضایی، در یکی از شهرستان‌های استان دستگیر و به‌همراه تجهیزات هوشمندی که با آن‌ها مرتکب جرم می‌گردید به پلیس فتا دلالت گردید.

این مقام انتظامی اظهار کرد: این نوجوان ۱۵ ساله که در ابتدا منکر هرگونه ارتکاب جرم شده بود با مشاهده مستندات و مدارک گردآوری شده پلیس، بناچار لب به اعتراف گشوده و اعلام داشت که پس از طراحی سایت فیشینگ و لینک جعلی سامانه ثنا و تحت عنوان ابلاغیه الکترونیکی قضایی با همکاری یک نفر دیگر که از طریق تلگرام با وی آشنا شده است و به‌صورت گسترده در سطح کشور بصورت پیامکی منتشر کرده که پس از وارد شدن کاربران به لینک جعلی جانمایی شده در پیامک و هدایت آنان به صفحه پرداخت اینترنتی بانکی جعلی، حساب آنان را فیشینگ و موجودی آن را برداشت می‌کرده‌ایم و در حدود ۸۵۰ میلیون ریال تا آلان از این طریق به‌عنوان حق شراکت به من پرداخت شده و مابقی وجوه کلاهبرداری شده در اختیار دوستم است.

قاسمی با اشاره به اینکه متهم دستگیرشده فاقد هرگونه سابقه کیفری بوده و تلاش جهت دستگیری همدست وی که خارج از استان سکونت دارد در اولویت اقدامات پلیس فتا قرار دارد، به شهروندان گرانقدر توصیه کرد که در صورت دریافت پیامک از منابع نامعتبر و ناشناس به‌ویژه دارای لینک، به آن‌ها هیچ توجهی نکرده و از ورود به اینگونه لینک‌ها خودداری کرده و توجه داشته باشند که هیچ یک از سازمان‌های دولتی و رسمی نظیر قوه قضائیه برای ارسال پیامک به شهروندان از شماره‌های شخصی استفاده نمی‌کنند.

آخرین اخبار «حوادث بوشهر» را در صفحه حوادث بوشهر حادثه 24 بخوانید.

ارسال نظر