زمان مطالعه: 3 دقیقه

یکتا جمالی پیدا شد/ او رسما پناهندگی اش به کشور آلمان را اعلام کرد

یکتا جمالی در مصاحبه ای رسما از پناهندگی اش به کشور آلمان خبر داد.
26 اردیبهشت 1401
شناسه : 86576
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/86576
451+
بالا
یکتا جمالی در مصاحبه ای رسما از پناهندگی اش به کشور آلمان خبر داد.

حادثه 24 -  یکتا جمالی در مصاحبه ای رسما از پناهندگی اش به کشور آلمان خبر داد.

هفته قبل بود که بعد از کسب مدال تاریخساز یکتا جمالی در رقابت های وزنه برداری جوانان جهان به یکباره اعلام شد او هتل تیم ملی ایران را ترک کرده و خبری از او در دسترس نیست. اتفاقی که به یک ماجرای خبرساز در ورزش ایران تبدیل شد و حواشی زیادی به دنبال داشت.

بعد از این اتفاق گمانه زنی هایی در خصوص پناهندگی او مطرح شد و بعد از گذشت چند روز مشخص شد که او به کشور آلمان پناهنده شده است. این ادعایی بود که یکی از شبکه های ماهواره ای فارسی زبان مطرح کرد. ادعایی که امروز مشخص شد درست بوده است و این وزنه بردار در مصاحبه با همین شبکه از دلایل پناهندگی اش به آلمان گفت.

جمالی در این مصاحبه می گوید به دلیل شرایط سختی که در ایران داشته تصمیم گرفته تا به آلمان مهاجرت کند. او می گوید امکانات در تیم ملی وزنه برداری بانوان ایرانی به قدر کم بود که ما مجبور می شدیم از خانه برای اردوهای خود غذا بیاوریم. این در حالی است که افتخارات به دست آمده را مسئولان فدراسیون وزنه برداری به نام خود می نوشتند. آنها مدعی بودند که شرایط فعلی زندگی خود را هم مدیون ما هستید!

 جمالی البته به موضع حجاب هم اشاره کرد و گفت: یکی از مشکلات من برای ادامه این رشته حجاب بود و خب من می خواستم در شرایط دیگری برای ادامه زندگی ام برنامه ریزی کنم.

اما او در خصوص فرارش از هتل تیم ملی روایت عجیبی دارد. جمالی در این خصوص می گوید: در تمام طول این سفر یک نفر از سوی فدراسیون وزنه برداری مامور مراقبت از من تا فرار نکنم. اما یک روز وقتی که او خواب مانده بود و من برای صرف صبحانه به رستوران هتل رفته بودم به بهانه اینکه باید با خانواده ام صحبت کنم به مربی ام گفتم باید به محوطه بیرون از هتل برم که از همین فرصت استفاده کرده و سریع سوار ماشینی که هماهنگ شده بود شدم. بعد از آن هم با توجه به هماهنگی هایی که انجام داده بودم راهی آلمان شدم.

او در ادامه در خصوص خانواده اشت گفت: «وابستگی بسیاری به آنها داشتم اما قول می دهم که در آلمان برای آنها افتخار آفرینی کنم و حتی در زندگی کمک حال شان باشم.» او که در این لحظات احساساتی شده بود ادامه داد: واقعا متاسفم که به دلیل این شرایط مجبور شدم کشور خودم را که این همه علاقه به آن داشتم ترک کنم.

به این ترتیب با اظهارات جمالی پرونده ناپدید شدن او رسما بسته شد تا یکی دیگر از ورزشکاران ایران پناهنده شود. باید منتظر ماند و دید واکنش فدراسیون وزنه برداری ایران به این ادعاهای عضو سابق تیم ملی ایران چه خواهد بود.

آخرین اخبار ورزشی را در صفحه اخبار ورزشی حادثه 24 بخوانید.

ارسال نظر