زمان مطالعه: 1 دقیقه

سرنوشت نامعلوم ۵ کوهنورد در ارتفاعات «خلنو» تهران

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان تهران از اعزام بالگرد و تیم های واکنش سریع برای نجات ۵ کوهنورد گم شده در ارتفاعات «خلنو» خبر داد.
24 اردیبهشت 1401
شناسه : 86493
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/86493
72+
بالا
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان تهران از اعزام بالگرد و تیم های واکنش سریع برای نجات ۵ کوهنورد گم شده در ارتفاعات «خلنو» خبر داد.

حادثه 24 -  مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان تهران از اعزام بالگرد و تیم های واکنش سریع برای نجات ۵ کوهنورد گم شده در ارتفاعات «خلنو» خبر داد.

شاهین فتحی‌ مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان تهران با اعلام خبر گم شدن ۵ کوهنورد در ارتفاعات «خلنو» از روز گذشته تاکنون اظهار کرد: حوالی ساعت ۲۲:۳۰ شب گذشته طبق تماس با شماره ۱۱۲ و اعلام حادثه‌ای مبنی بر گم شدن دو کوهنورد در ارتفاعات «خلنو» که در منطقه البرز مرکزی قرار دارد بلافاصله امدادگران پایگاه شمیرانات به محل حادثه اعزام شده و عملیات جست‌وجو و نجات را آغاز کردند.

وی با بیان اینکه تلاش تیم اعزامی اول در ساعت ۵ صبح بی نتیجه ماند و گروه به پایگاه بازگشت گفت: در ادامه عملیات جست‌وجو و نجات کوهنوردان گم شده، امروز صبح با مساعد شدن شرایط تیم واکنش سریع با بالگرد به محل حادثه اعزام شده و عملیات گشت هوایی را انجام دادند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان تهران با اعلام اینکه بالگرد، امدادگران را برای شروع عملیات زمینی پیاده کرده و بازگشته است بیان کرد: در حال حاضر امدادگران بر اساس سناریوی تعریف شده در 2 نقطه عملیات جست‌وجو و نجات را آغاز کرده‌اند، اما تاکنون هیچ تماسی با این گروه برقرار نشده است.

فتحی اضافه کرد: طبق تماس دوباره‌ای که امروز صبح با مرکز کنترل و هماهنگی عملیات هلال احمر استان تهران برقرار شد متوجه شدیم این گروه ۵ نفره بوده و احتمال مفقودی سه نفر دیگر هم وجود دارد، بر این اساس تیم های حرفه‌ای هلال احمر با همکاری هیات کوهنوردی در تلاش برای نجات گم شدگان هستند.

آخرین اخبار «حوادث تهران» را در صفحه حوادث تهران حادثه 24 بخوانید.

ارسال نظر