زمان مطالعه: 2 دقیقه

ثبت نام جاماندگان یارانه معیشتی ترفندی برای کلاهبرداری

معاون پلیس فتا کهگیلویه و بویراحمد از شگرد جدید کلاهبرداران با عنوان جاماندگان یارانه جدید خبر داد.
24 اردیبهشت 1401
شناسه : 86476
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/86476
69+
بالا
معاون پلیس فتا کهگیلویه و بویراحمد از شگرد جدید کلاهبرداران با عنوان جاماندگان یارانه جدید خبر داد.

حادثه 24 -  معاون پلیس فتا کهگیلویه و بویراحمد از شگرد جدید کلاهبرداران با عنوان جاماندگان یارانه جدید خبر داد.

سرهنگ عمرانی زاده گفت: با توجه به واریز نشدن یارانه جدید به حساب برخی سرپرست خانوارها، مجرمان سایبری به دنبال کلاهبرداری از این افراد هستند.

وی ادامه داد: در این شیوه از کلاهبرداری، مجرمان با ارسال پیام از طریق ایمیل، پیام رسان ها و شبکه های اجتماعی با عناوینی همچون ثبت نام یارانه، ویرایش اطلاعات یارانه بگیران، جاماندگان یارانه معیشتی کاربران را فریب داده و از اطلاعات آنها سوء استفاده می‌کنند.

معاون پلیس فتا استان افزود: این کلاهبرداران سایبری با ترفندهای مختلف مانند ارسال پیامک از طریق شماره‌های ناشناس و یا ارسال لینک‌های حاوی برنامه‌های آلوده از کاربران کلاهبرداری می کنند.

این مقام انتظامی یادآور شد: کاربران گرامی آگاه باشند که اعتماد به پیامک های دریافتی از منابع ناشناس و یا شماره‌های ناشناس می تواند زمینه سرقت اطلاعات آنها را فراهم کند.

معاون پلیس فتا استان به کاربران توصیه کرد: کاربردان روی لینک های موجود در پیامک‌های دریافتی از منابع ناشناس کلیک نکنند و برای پیگیری موارد مرتبط با یارانه حتما از سایت‌های معرفی شده از طریق رسانه ملی اقدام کنند.

این مقام مسئول با معرفی سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir از کاربران خواست: از مطالب آموزشی این سایت استفاده کرده و در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک و مجرمانه موضوع را از طریق لینک سامانه پاسخگویی به فوریت‌های سایبری، گزارش دهند.

سرهنگ عمرانی زاده گفت: هموطنانی که به هر دلیلی، ابهام یا اعتراضی در خصوص یارانه دارند با مراجعه به سامانه mcls.gov.ir اعتراض خود را ثبت کنند.

وی افزود: شهروندان برای ثبت نام و ارائه اطلاعات یارانه ها به دفاتر مجاز و معتبر پیشخوان خدمات دولت مراجعه کنند.

آخرین اخبار «حوادث کهگیلویه و بویراحمد» را در صفحه حوادث کهگیلویه و بویراحمد و حوادث یاسوج حادثه 24 بخوانید.

ارسال نظر